Philadelphia 76ers w najbliższym czasie nie będzie mogła korzystać z pomocy Joela Embiida. Wysoki nabawił się urazu kolana i sztab medyczny preferuje odsunięcie zawodnika od gry, by ten nie ryzykował zdrowiem przed najważniejszą fazą sezonu.


NBA wraca kolejnej nocy po krótkiej przerwie. Philadelphia 76ers po ostatnich zmianach stała się faworytem do zwycięstwa na wschodzie. Jednak jeżeli chcą naprawdę włączyć się do rywalizacji o mistrzostwo, potrzebują zdrowego Joela Embiida. Wysoki jest gwarancją sukcesów i kluczową przewagą w niemal wszystkich rywalizacjach dla Szóstek. Dlatego żeby mieć absolutną pewność, co do jego zdrowia, zespół zastosuje pewne środki ostrożności.

76ers poinformowali, iż Embiid narzeka na obolałe kolano, dlatego nie zagra przez kolejny tydzień. Przerwa może się przedłużyć, jeżeli zawodnik stwierdzi, że nadal nie czuje się komfortowo. Prześwietlenie nie wykazało żadnych problemów, ale przez najbliższe dni Embiid będzie pracował głównie z fizjoterapeutami. Historia kontuzji Joela sprawia, że sztab medyczny Sixers podejdzie do kwestii jego zdrowia szczególnie ostrożnie. Dźwiganie tak dużego ciała może być problematyczne dla kostek i kolan.

Przestał czuć się z tym bólem komfortowo – tłumaczy trener Brett Brown. – To klasyczny problem, sztywnieje mu nieco kolano. […] Nie ma też w tym drugiego dna. Kluczowe jest to, by był gotowy na najważniejszy etap rozgrywek – dodaje. Kontuzja w żaden sposób nie jest powiązana z grą Embiida w ostatnim Meczu Gwiazd. Szóstki są na 5. miejscu w tabeli konferencji i chcą do końca walczyć o przewagę parkietu. Embiid notuje w tym sezonie 27,3 punktu, 13,5 zbiórki, 3,5 asysty trafiając 48,2 FG%.

NBA: Groźny moment Ziona Williamsona


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here