Cała społeczność NBA ma wyraźnie nie po drodze z obecnym POTUS-em. Komisarz Adam Silver, jak wytrawny polityk, stara się zachować pozory normalności w tych relacjach. Panowie w końcu musieli sobie pogadać. Zmusiły ich do tego okoliczności. 


W kwestii ewentualnego powrotu do gry, NBA zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sezon będzie musiała dokończyć bez kibiców na trybunach. Jeśli w ogóle będzie możliwość powrotu do gry. Z podobnymi dylematami zmagają się wszystkie profesjonalne ligi w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump postanowił skontaktować się z wszystkimi komisarzami na specjalnie zwołanej wideo-konferencji.

Według informacji ESPN, POTUS wyraził nadzieję, że kibice wrócą do sportowych aren w okolicach sierpnia/września bieżącego roku. Nie jest jednak w stanie niczego w tej kwestii zagwarantować z uwagi na ciągle rozprzestrzeniającego się wirusa. Amerykanie nadal są daleko od szczytu zachorowań. W rozmowie poza komisarzem Adamem Silverem udział wzięli Roger Goodell (NFL), Rob Manfred (MLB), Gary Bettman (NHL), Cathy Engelbert (WNBA), Jay Monahan (PGA Tour), Michael Whan (LPGA Tour), Dana White (UFC), Vince McMahon (WWE), Roger Penske (IndyCar), Drew Fleming (Breeders Cup) oraz Don Garber (MLS).

Silver w trakcie rozmowy miał wyrazić spory optymizm, co do rozwiązania sezonu 2019/2020. Rzekomo jednym z naczelnych zadań, które przed sobą postawił, jest wyłonienie mistrza NBA. Jeśli będzie taka potrzeba, jest gotowy przenieść wszystkich do jednego hotelu w Las Vegas i rozegrać skondensowaną końcówkę sezonu zasadniczego i bardzo dynamicznie toczące się play-offy, niewykluczone, że rozegrane w formie turnieju niczym March Madness. Czekamy na kolejne informacje…

NBA: Kibice Bulls odetchną z ulgą, bo idą lepsze czasy?Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Orlando Magic
Orlando Magic
6 kwietnia 2020 13:20

Potus?! Co to jest?

Ijkhh
Ijkhh
6 kwietnia 2020 14:29
Odpowiedz  Orlando Magic

Na moje oko – President of the united states, ale mogę się mylić.