NBA: Popovich – trener geniusz, ale też furiat!

0
1723

W historii NBA było wielu wybitnych trenerów, a jednym z nich jest Gregg Popovich. Jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w NBA nie raz udowadniał swój kunszt zdobytymi tytułami, lecz wielokrotnie ponosiły go też emocje, co idealnie pokazuje ten klip!


Gregg Popovich to ikona i trener legenda w NBA. Od sezonu 1996/97 jest nieprzerwanie szkoleniowcem San Antonio Spurs, z którymi zdobył pięć mistrzowskich tytułów (1999, 2003, 2005, 2007, 2014), trzykrotnie był najlepszym trenerem NBA (2003, 2012, 2014) i cztery razy poprowadził drużynę Zachodu w Meczu Gwiazd (2005, 2011, 2013, 2016). Popovich był też wielokrotnie członkiem sztabu trenerskiego reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Na liście największej liczby zwycięstw jako trener Popovich zajmuje 3. miejsce zarówno jeśli chodzi o sezon zasadniczy, jak i play-offy. Warto jednak zwrócić na procent zwycięstw, a więc skuteczność (tylko Phil Jackson w sezonach zasadniczych był lepszy).

Popovich znany jest z bezkompromisowych wypowiedzi oraz ciętych ripost. Często też mocno przeżywa mecze, w których gra jego zespół. Czasem sytuacja wymyka się spod kontroli i puszczają mu nerwy. Niektórzy twierdzą, że robi to specjalnie, żeby zmobilizować swoją drużynę – wstrząsnąć nią. Inni, że po prostu nad sobą nie panuje. Czy tak doświadczonemu trenerowi naprawdę może się to zdarzać? Zobaczcie na to specjalne video z sytuacjami, kiedy to sędziowie odsyłali Popovicha do szatni.

NBA: Dziwna wypowiedź LeBrona i jeszcze więcej problemów Lakers

Oglądaj NBA z PLAY przez 14 dni bez opłat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here