Miami Heat i San Antonio Spurs doszli do porozumienia w sprawie wymiany, transakcja spowoduje, że do Teksasu trafi Dewayne Dedmond i wybór w drugiej rundzie draftu w 2028 roku.

Informację o wymianie jako pierwszy podał Shams Charania, 33-letni Dedmon zeszłego lata podpisał przedłużenie kontraktu z Miami Heat i był głównym zmiennikiem Bama Adebayo. W ostatnim czasie jednak jego trudny charakter oraz dobra gra debiutanta Orlando Robinsona spowodowały, że zawodnik stracił miejsce w rotacji Żarów.

San Antonio Spurs, którzy pozostają poniżej pułapu wynagrodzeń, mogą przyjąć zawodnika do swojej drużyny bez wysyłania w drugą stronę swoich graczy. Zespół ma także wolne miejsce w 15-osobowej rotacji, dzięki czemu nie muszą zwalniać żadnego zawodnika i bez problemu mogą umieścić go w swoim składzie. Umowa centra na przyszły sezon jest niegwarantowana, więc latem Spurs będą mogli za darmo zwolnić go z kontraktu, jeżeli nie będą dalej zainteresowani jego usługami.

Dewayne Dedmon był już graczem San Antonio Spurs, grał dla zespołu w sezonie 2016/17, w którym wystąpił aż w 76 meczach, z czego aż w 37 jako starter. W tamtych rozgrywkach notował średnio 5,1 punktu, 6,5 zbiórki i 0,6 asysty, po czym po sezonie przeniósł się do Atlanta Hawks. Obecny sezon to zaledwie 30 rozegranych spotkań przez Dedmona spędzał on w nich średnio 11,7 minuty na parkiecie, w tym czasie zdobywał 5,7 punktu, 3,6 zbiórki i 0,5 asysty.

Transfer Dewayne Dedmona daje Miami Heat większą swobodę, zespół dzięki oddaniu tego gracza jest poniżej podatku od luksusu, co daje im możliwość dokonywania dalszych transakcji, bądź pozyskania kogoś z rynku wolnych agentów. Nawet jeżeli nie zdecydują się na wymianę przed ostatecznym terminem, można spodziewać się, że podpiszą jakiegoś weterana lub gracza, który zostanie zwolniony z kontraktu przez swoją drużynę już po trade deadline.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments