Trwają rozmowy na temat kształtu Los Angeles Lakers na sezon 2022/23 NBA. Uczestniczy w nich m.in. Phil Jackson, którego Jeanie Buss zaprosiła do konsultacja, ponieważ ceni sobie jego rady. Według ostatnich doniesień – legendarny trener miał podpowiadać LAL transfer LeBrona Jamesa. 

Jeśli jest w lidze pula graczy, których absolutnie nie możesz wytransferować, to z całą pewnością znajduje się w niej LeBron James. Mimo 37 lat na karku, lider Los Angeles Lakers nadal prezentuje bardzo wysoki poziom. W ostatnich latach walczył co prawda z mniejszymi lub większymi urazami, ale ciągle jest gotów brać na siebie największe obciążenia. W 56 meczach sezonu 2021/22 James notował na swoje konto średnio 30,3 punktu, 8,2 zbiórki i 6,2 asysty trafiając 52,4 FG% oraz 35,9 3PT%. 

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała rotacja Lakers na kolejne rozgrywki. Wiadomo za to, że jednym z doradców zarządu w tej sprawie jest Phil Jackson. Według informacji przekazanych przez Billa Plaschke z LA Timesa, były trener drużyny miał zasugerować zatrzymanie w składzie Russella Westbrooka, natomiast zastanowienie się nad ewentualnym wytransferowaniem LeBrona Jamesa. Brzmi absurdalnie prawda? Ciekawe, czy ktoś w LA wziął sobie te słowa do serca. 

Zatrzymanie Westbrooka po tak słabym sezonie w jego wykonaniu dla wielu osób z otoczenia Lakers nie wchodzi w grę. Jednak w LA mogą nie mieć innego wyjścia z uwagi na 47-milionową opcję w jego kontrakcie. Oczywiście – na LeBrona byłby znacznie lepszy rynek, ale przehandlowanie Jamesa i budowanie składu wokół Westbrooka brzmi jak rzeczywistość przedstawiona w krzywym zwierciadle. Inną kwestią jest, że na taki transfer LBJ musiałby wyrazić zgodę. 

Musimy mimo wszystko uważać na takie źródła jak Plaschke, bowiem ten sam podkreśla, że nikt wewnątrz drużyny nie potwierdził mu przedstawionych informacji. Z drugiej jednak strony jest to sygnał, że wokół zespołu naprawdę wiele się dzieje i wiele osób chce mieć coś do powiedzenia. Jak to wpłynie na kształt rotacji? Jeanie Buss już zapowiedziała, że będzie konsekwentnie rozliczać wszystkich z osiąganych rezultatów, ale to ona sama bierze na siebie największą odpowiedzialność. 

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET LIVE? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o rywalizacji w drugiej rundzie play-offów i planach zespołów na przyszły sezon. Nie zabrakło miejsca na analizy, przewidywania i ciekawostki – Zapraszamy!


Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments