Jrue Holoday jest bliski porozumienia z New Orleans Pelicans w sprawie 5-letniego przedłużenia. Rozgrywający może dogadać się ze swoim dotychczasowym zespołem zaraz na początku letniego okienka. Najwyraźniej Holidayowi podoba się sytuacja, jaką zastał w Luizjanie i chce kontynuować przygodę obok Anthony’ego Davisa i DeMarcusa Cousinsa.


Poprzedni sezon był dla Jrue Holidaya wyzwaniem. Zawodnik opuścił jego początek z powodu problemów zdrowotnych swojej żony. U Lauren Holiday – byłej piłkarki zdiagnozowano guza mózgu w trakcie ciąży. Szczęśliwie Lauren urodziła zdrową córeczkę i sama przeszła udaną operację. Państwo Holiday cieszą się radosnym życiem w Luizjanie i Jrue nie chce tego zmieniać. Według informacji Marca Steina z ESPN – zawodnik jest gotów podpisać z New Orleans Pelicans 5-letnie przedłużenie kontraktu. Nic jednak nie wskazuje na to, by miała to być maksymalna kwota.

Holiday teoretycznie będzie niezastrzeżonym wolnym agentem, ale jeśli sprawdzą się przypuszczenia ESPN, zawodnik powinien szybko związać się z Pels nową umową. To dla niego spora szansa, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecność w rotacji dwóch znakomitych graczy do rozwiązań pick-and-roll – DeMarcusa Cousinsa oraz Anthony’ego Davisa. W końcówce minionego sezonu Holiday wielokrotnie powtarzał, że jeszcze nie czuje się pewnie obsługując obu graczy, bo ma problem z podziałem obowiązków. Jednak Davis i Cousins ufają swojemu rozgrywającemu i wierzą, że jest odpowiednim play-makerem dla systemu.

W trakcie sezonu pojawiały się pogłoski, że Holiday miałby spakować walizki i na kolejne rozgrywki przenieść się do New York Knicks. Rzekomo był wysoko na liście byłego prezesa – Phila Jacksona. W obwodzie pojawiali się także Dallas Mavericks, ale drużyna z Teksasu w drafcie wybrała młodego perspektywicznego rozgrywającego – Dennisa Smitha Jr i prawdopodobnie spróbuje zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju. Bez jedynki pozostają także Los Angeles Clippers, Utah Jazz i Toronto Raptors. W Kanadzie nie mają pewności, co postanowi ich podstawowa jedynka – Kyle Lowry.

Holiday w 67 meczach sezonu regularnego notował średnio 15,4 punktu, 3,9 zbiórki i 7,3 asysty trafiając 45,4 FG% oraz 35,6 3PT%.

Czy znasz już Podcast PROBASKET. Możesz go słuchać w trzech miejscach:

  1. SoundCloud
  2. YouTube
  3. iTunes

[ot-video][/ot-video]

Podcast PROBASKET – SoundCloud, iTunes i YouTubeSubscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dżejkob
Dżejkob
30 czerwca 2017 21:42

kolejny człowiek kontuzja..bał bym się dać mu dłuższy kontrakt niż trzy lata i to nie za wielka kasę..do Pelikanów to Rondo!!!i Redick i zdrowy tyrający facet na trójce , Crowdera wyciągnąć.