Zabieg związany z kontuzją mięśnia rdzenia przeszedł w lipcu Gary Payton II, o czym dopiero teraz poinformował jego nowy klub, a więc Portland Trail Blazers. W związku z tym pod znakiem zapytania stoi jego gotowość na start nadchodzącego sezonu.

Kilka miesięcy po fakcie Portland Trail Blazers przekazali, że jeden z ich najnowszych nabytków, czyli Gary Payton II, przeszedł w lipcu operację mięśnia rdzenia. W klubowym oświadczeniu czytamy, że rehabilitacja przebiega „dobrze” i że 29-latek powinien być w pełni zdrów przed startem nowego sezonu. Nie wiadomo jednak, czy obrońca będzie w stanie uczestniczyć w zbliżającym się obozie przygotowawczym Blazers przed startem rozgrywek.

Payton II trafił do Portland tego lata, podpisując z Blazers trzyletnią umowę o wartości nieco ponad 26 mln dol. To efekt najlepszego sezonu w jego karierze, w którego trakcie nie tylko zdobył mistrzostwo NBA w barwach Golden State Warriors, ale był też bardzo ważną częścią zespołu, notując średnio 7,1 punktów przy ponad 61-procentowej skuteczności, jak również świetnie spisując się po defensywnej stronie boiska.

Kontuzja może nieco utrudnić mu start w nowym miejscu, lecz fani Blazers mają nadzieję, że 29-letni obrońca będzie w stanie nadać drużynie zupełnie nowy ton w grze defensywnej. Nie będzie on tymczasem jedynym zawodnikiem w zespole, który do gry wracać będzie po problemach z mięśniem rdzenia. Z tego właśnie powodu poprzedni sezon przedwcześnie zakończyć musiał przecież Damian Lillard, a w maju operację z tym związaną przeszedł również Nassir Little.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments