Kilka dni temu usłyszeliśmy, że zawodnik Brooklyn Nets, Kyrie Irving, ma wiele wątpliwości co do restartu sezonu 2019/20. Chris Paul, przewodniczący związku zawodników, wyraził swoją opinię na ten temat.


O tym, co Kyrie Irving przekazał ponad 100 zawodnikom podczas zorganizowanej konferencji, możecie przeczytać tutaj. Jak donosi Adrian Wojnarowski, gracze NBA mają spore wątpliwości, co do wznowienia rozgrywek. Nie jest to spowodowane tylko przez pandemię korona wirusa, lecz również przez aktualną sytuację w Stanach Zjednoczonych.

Chris Paul, aktualny zawodnik Oklahomy City Thunder, stwierdził jasno, że kto chce, może odpuścić przyjazd do Orlando. Zaznaczył jednak, że każda taka decyzja będzie się wiązać z ogromnymi stratami finansowymi. Były gracz m.in. Clippers, czy Rockets wielokrotnie to powtarzał.

Wiele postaci z NBA podkreśla, że wznowienie sezonu odciągnie uwagę od prawdziwego problemu, którym jest rasizm. Kolejną rzeczą jest zagrożenie wynikające z pandemii koronawirusa. Całkowicie odmienną postawę prezentuje LeBron James. Na samej konferencji się nie pojawił, lecz to nie wszystko. Gwiazdor Lakers twierdzi, że to właśnie powrót NBA może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Prezes związku zawodników NBA jasno postawił sprawę. Nie może nikogo zmusić, by przyjechał do Orlando, lecz ostrzegł, że taka decyzja będzie wiązała się ze stratami finansowymi.


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
icenumerocinq
icenumerocinq
16 czerwca 2020 07:31

Może znani sobie odpuszczą, a wypłyną jacyś nowi zawodnicy.

Oakland
Oakland
16 czerwca 2020 08:14

CP3 to jeden z moich ulubieńców. Jeden z nielicznych zdroworozsądkowych i inteligentnych w szeregach NBA. Co roku prowadzi w ankietach zawodników i gm-ów na najinteligentniejszego zawodnika oraz zawodnika który w przyszłości zostanie najlepszym trenerem w NBA.
Szkoda strasznie tej kontuzji w finale konferencji z Warriors bo miałby pewnie już pierścień. Raczej nie pozwoliłby na 27 niecelnych trójek z rzędu. A biorąc pod uwagę 4:0 z Warriors z Cavs w finale śmiem twierdzić że gdyby wygrali z Warriors to Cavs nie byliby przeszkodą.