O tym, że Stephen Curry jest niezwykle pracowitym zawodnikiem, nie trzeba nikogo przekonywać. Steve Kerr podkreślił, że pracowitość Stephena można porównać do tego, jak ciężko trenował MJ.


Aktualny trener Golden State Warriors i były kolega z zespołu Michaela Jordana z Chicago Bulls, Steve Kerr, udzielił ostatnio wywiadu, w którym podkreślił, jak ciężko pracuje Curry.

Najlepszym przykładem tego, jak ciężko i sumiennie pracuje Curry, jest fakt, iż po każdym treningu zostaje na sali i oddaje setki rzutów. Nie jest łatwe, by po całym treningu dodatkowo poświęcić czas i siłę, by się doskonalić – podkreślił Kerr.

Nie obyło się bez pytania, które porównywało gwiazdę Golden State Warriors do samego Micheala Jordana.

Obaj gracze byli i są niesamowicie pracowici. Po tym można rozpoznać najlepszego w swoim fachu. Ktoś, kto zostaje po treningach, ktoś,  kto ciągle pracuje nad swoją grą. Curry jest twarzą GSW, a tak samo było z MJ’em, pracował niezwykle ciężko – podsumował trener Warriors.

Choć w tym sezonie Stephen Curry nie miał zbyt wiele okazji, by pokazać swoje umiejętności, to na pewno w sezonie 2020/21 ujrzymy go w znakomitej dyspozycji. Może Curry nie dorównał MJ’owi, lecz zasługuje na wyróżnienie za całokształt jego kariery.