Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy, że nie wiadomo, czy Dwyane Wade wróci na swój 16 sezon do NBA. Dziś już jest wszystko jasne. Najbliższy sezon będzie ostatnim dla legendy Miami Heat. 


Dwyane Wade o decyzji poinformował za pośrednictwem filmiku, który udostępnił w internecie. Jak sam go nazwał, czeka go ostatni taniec w Miami Heat.

– Cieszmy się tym. Przeżyjmy wspólnie miłe chwile w tym ostatnim sezonie. Razem z tą młodą drużyną napiszmy wspólną historię w tym sezonie. Zróbmy to razem. – mówił w filmie Dwyane Wade.

Warunki kontraktu nie zostały ujawnione. Miami Heat mieli jedno wolne miejsce w składzie na zbliżający się obóz treningowy. Nie mogło być inaczej i wybór padł na Dwyane’a Wade’a.

– Słyszałem przez całe lato od rodziny, przyjaciół i fanów czego nie powinienem robić. Ja jednak zawsze robię rzeczy po swojemu. Bez względu na to czy było to dobre, czy złe. Podjąłem taką decyzję, bo czuję, że to będzie dobre dla mnie i mojej rodziny. Uważam to za słuszne posunięcie… Chciałbym Was prosić o to, abyście w tym moim ostatnim tańcu, w tym ostatnim sezonie byli ze mną. Chcę w tych rozgrywkach dać wszystko co we mnie pozostało. – mówi o decyzji Wade.

Zawodnik mimo krótkich epizodów w Chicago Bulls oraz Cleveland Cavaliers jest jedną z legend Miami Heat. Jest liderem drużyny w minutach, punktach, meczach, rzutach wolnych, asystach, przechwytach.

View this post on Instagram

One Last Dance. Link in Bio.

A post shared by dwyanewade (@dwyanewade) on


Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
17 września 2018 08:17

Sporo zrobił, nogi zniszczył; należy mu się odpoczynek, bez wątpienia. Może powinien pomyśleć na objęciem stanowiska trenera? Może nawet trenera w Exact Systems Śląsk II Wrocław?

lukasz
lukasz
17 września 2018 08:34

Flash dał swojemu klubowi 3 mistrzostwa. Jest liderem statystyk w swojej drużynie w prawie każdej kategorii. Niby przeszedł do innej drużyny ale na swój ostatni sezon wrócił tam gdzie osiągnął wszystko. Jego spin dunk nad perkinsem mogę oglądać w nieskończoność. Zawodnik nie za wysoki ale power w rękach to on miał. Szacunek

Rad23
Rad23
17 września 2018 09:30
Odpowiedz  lukasz

Zawodnik który mimo poważnych kontuzji w przeciwieństwie do Rose’a osiągnął bardzo dużo. Można?

cormac
cormac
17 września 2018 10:43

„jedna z legend” Miami…? facet zdobył tam pierścienie, jest liderem praktycznie we wszystkim w historii klubu, chyba raczej jest „największą legendą klubu”

Jehowy
Jehowy
17 września 2018 18:02

Zdrówka na ostatniej prostej Flash, a później odpoczywaj na zasłużonej emeryturze.

Grzegorz Es
Grzegorz Es
17 września 2018 23:05

Pożegnalne tournee, ciekawe czy wejdą do playoffs.

K-Pax
K-Pax
17 września 2018 23:16
Odpowiedz  Grzegorz Es

Na tak słabym wschodzie każdy ma szanse.

abbeginner
abbeginner
19 września 2018 12:28
Odpowiedz  K-Pax

ale mało kto ją wykorzystuje