Na początku czerwca Orlando Magic i Steve Clifford doszli do porozumienia w sprawie zakończenia ponad trzyletniej współpracy. Tym samym na Florydzie rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca, który poprowadzi „Magików” przez etap przebudowy.

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy, że jedną z kandydatek do objęcia stanowiska głównego trenera w Orlando Magic jest 44-letnia Becky Hammon z San Antonio Spurs, która swój warsztat rozwija u boku legendarnego Gregga Popovicha. Kierownictwo „Magików” nie zaprzestało jednak poszukiwań i zgodnie z informacjami zza oceanu chce powalczyć o Jasona Kidda. Były rozgrywający m.in. Phoenix Suns czy New Jersey Nets od 2019 roku piastuje obecnie stanowisko asystenta trenera w Los Angeles Lakers, natomiast w przeszłości prowadził Brooklyn Nets i Milwaukee Bucks.

Melissa Rohlin ze stacji FOX Sports informuje, że Orlando Magic otrzymali od „Jeziorowców” pozwolenie na rozmowę z Kiddem, do której dojdzie jeszcze w tym tygodniu. 48-latek niedawno wykluczył możliwość przenosin do Portland Trail Blazers, którzy również rozstali się ze swoim trenerem.

Niezależnie od tego, kto przejmie funkcję głównego szkoleniowca Magic, czeka go bez wątpienia nie lada wyzwanie. W marcu tego roku kierownictwo Orlando oddało Nikolę Vucevicia, Aarona Gordona i Evana Fourniera w zamian za kilku młodszych zawodników i wybory w kolejnych draftach. „Magicy” rozpoczęli tym samym etap przebudowy, który na chwilę obecną oparty będzie o m.in. Markelle Fultza, Jonathana Isaaca, Wendella Cartera Jr’a. czy Cole’a Anthony’ego.

Nowo zatrudniony szkoleniowiec będzie już szóstym trenerem Magic od 2015 roku. W tym czasie przez stanowisko to przewinęli się Jacque Vaughn, James Borrego, Scott Skiles, Frank Vogel i wspomniany już Steve Clifford. Ostatni z wymienionych osiągał z Orlando kolejno 42, 33 i 21 zwycięstw w sezonie. W tym czasie „Magicy” dwukrotnie meldowali się w play-offach, gdzie już w pierwszej rundzie przegrywali jednak z Toronto Raptors i Milwaukee Bucks.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments