I to nie za sprawą Los Angeles Lakers. Takie głosy dochodzą z szatni umieszczonej po drugiej stronie tego samego budynku. Tyronn Lue po objęciu stanowiska pierwszego szkoleniowca LA Clippers, ma zamiar znacząco ułatwić życie Kawhiemu Leonardowi. W jaki sposób?


Tegoroczne play-offy w brutalny sposób odsłoniły problemy Los Angeles Clippers. W kluczowym momencie rywalizacji, drużynie zabrakło zaangażowania i pomysłu. To była gorzka pigułka do przełknięcia, ale za to cenna lekcja. Teraz zespół chce wyznaczyć sobie kierunek i konsekwentnie podążać do celu. Dlatego trener Tyronn Lue postanowił, że spróbuje zaimplementować do gry swojego zespołu elementy ofensywy trójkątów, z której znani byli Chicago Bulls i Los Angeles Lakers Phila Jacksona.

Najwyraźniej trener Lue dostrzega w Kawhim Leonardzie gracza pokroju Michaela Jordana oraz Kobego Bryanta, którzy dzięki systemowi triangle-offense, byli w stanie znacząco rozwinąć skrzydła. Według LA Times, trener Los Angeles Clippers chce jednak wprowadzić tylko kilka drobnostek, kilka zagrywek noszących znamiona ofensywy trójkątów. Szkoleniowiec wychodzi z założenia, że Kawhi może funkcjonować w tzw. pinch-post, czyli w okolicach linii rzutów wolnych, zarówno jako play-maker, jak i egzekutor. 

Dochodzą do nas także głosy, że Leonard na pomysł swojego trenera zareagował bardzo entuzjastycznie i jest gotów przetestować efektywność rozwiązań triangle-offense. – Chcemy spróbować dwóch, trzech zagrywek, by Kawhi mógł zagrać tak, jak grali MJ i Kobe – zaczyna Lue. – On uwielbia obu i czerpie z nich dużo inspiracji. Grałem zarówno z Kobem, jak i MJ-em, byłem też częścią ofensywy trójkątów, więc postaram się mu przekazać wiedzę – dodał. 

Dla wszystkich kibiców Clippers będzie to ciekawy wątek do śledzenia. Kawhi Leonard jest jednym z najwszechstronniejszy graczy w lidze. W LA najwyraźniej chcą to odpowiednio wykorzystać, by w ten sposób zbudować zalążek ofensywy, która nie zawiedzie w najważniejszych momentach rywalizacji. Podobnie jak do rozgrywek 2019/20, Clippers sezon 2020/21 rozpoczynają z ambicjami walki o mistrzostwo i każdy inny rezultat będzie dla nich rozczarowaniem. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj