Klub z Kolorado nie zdołał obronić mistrzostwa NBA. Nadzieje Nuggets zostały rozwiane, gdy przegrali w siódmym meczu serii z Timberwolves. Po zakończonym sezonie na horyzoncie Samorodków mogą pojawić się nowi gracze. Jednym z nich jest Mikal Bridges z Brooklyn Nets.

W tegorocznych play-offach kilku zawodników Denver Nuggets miało trudności z regularnością, którą zachwycali w zeszłym roku. Nikola Jokic miał lepsze i gorsze momenty, a Jamalowi Murray’owi przeszkadzały utrzymujące się kontuzje. Jednak najbardziej rażącym problemem była dyspozycja Michaela Portera Jra., zwłaszcza w siódmym meczu serii z Minnesota Timberwolves.

Rywalizacja z Wolves uwydatniła problem, który wymaga wzmocnienia. Chodzi o pozycję niskiego skrzydłowego. Zarząd Nuggets chce zwiększyć głębię na tej pozycji. Jednym z graczy, który mógłby to poprawić jest Mikal Bridges, znakomity obrońca i niezły strzelec. Ewentualna wymiana mogłaby sprawić, że Porter Jr. udałby się do Nowego Jorku w zamian za Bridgesa.


Posunięcie to zaspokoiłoby istotne potrzeby obu drużyn, potencjalnie zmieniając skład Nuggets, aby lepiej konkurować z rywalami w przyszłym sezonie. Proponowana wymiana miałaby na celu zajęcie się kluczowymi słabościami obu zespołów. Nuggets pozyskaliby wszechstronnego obrońcę i kluczowego strzelca w postaci Bridgesa, co mogłoby poprawić równowagę i skuteczność defensywy w ich składzie.

Z drugiej strony Brooklyn Nets otrzymaliby obiecujący talent w o osobie Michaela Portera Jra., młodego zawodnika Christiana Brauna, a także wybór w przyszłorocznym drafcie. Obaj gracze Nuggets mają mistrzowskie doświadczenie i byliby cennym nabytkiem klubu z Brooklynu. Dla Nets takie ruchy z pewnością wznowiłyby ich wysiłki na rzecz odbudowy zespołu.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments