Na ten moment utknęliśmy. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wymusi na lidze gruntowne zmiany w terminarzu na kolejny sezon. Dlatego pojawiają się głosy o zmianach, które wejdą w życie na stałe.


Już kilka tygodni temu właściciel Atlanty Hawks – Steve Koonin zaproponował opóźnienie startu sezonu o dwa miesiące, by terminarz nie kłócił się z rozgrywkami NFL. Z uwagi na zawieszenie sezonu 2019/2020, NBA może nie mieć innego wyjścia i rozgrywki 2020/2021 zaplanować właśnie w takim formacie, rozpoczynając w grudniu, a kończąc w sierpniu. Czy ta zmiana może zacząć obowiązywać na stałe? Pojawia się, jak zwykle, kilka problemów.

– Rozmawiałem z jednym z prezesów zespołu NBA, który przyznał, że nie spodobał mu się pomysł Koonina, ale gdy im dłużej o nim myśli, tym bardziej intrygujący mu się wydaje – przyznał w ostatnim z podcastów Adrian Wojnarowski. To może być rozwiązanie konieczne, zaczniemy w grudniu i skończymy latem. To byłaby fundamentalna zmiana terminarza – draft, liga letnia, wolna agentura, wszystko zostałoby przesunięte – dodaje.

Problem jednak polega na tym, że w sierpniu 2021 roku mogą odbyć się także Igrzyska Olimpijskie. Jeśli jednak bieżące rozgrywki zostaną dokończone za wszelką cenę, NBA nie będzie miała innego wyjścia i będzie musiała przesunąć rozpoczęcie kolejnego sezonu w czasie. Albo zmniejszy liczbę meczów, albo przesunie w czasie. Nie ma mowy o jakimkolwiek kondensowaniu sezonu, bo naczelną zasadą Adama Silvera było konsekwentne zmniejszanie obciążenia, jakie wywiera na zawodników intensywność rozgrywek zasadniczych.

Coraz więcej będziemy o pomyśle startu w grudniu słyszeć i z konieczności może zostać przetestowany – przyznaje Wojnarowski. To oznaczałoby start play-offów 2020 w lipcu, finały w sierpniu, pod koniec tego miesiąca draft i otwarcie okienka transferowego. We wrześniu liga letnia i zaplanowana przerwa, natomiast w grudniu start obozu i po kilku tygodniach kolejnego sezonu. Jest w tym szaleństwie metoda, której komisarz Silver na pewno nie zignoruje.

NBA nie będzie grała do czerwca? Nowe informacje z USA i nowy scenariusz

NBA: Liga wstrzymuje kontrole antydopingoweSubscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz81
Tomasz81
17 marca 2020 16:39

Jedynym rozwiązaniem jeśli ten dograją do końca jest skrócenie sezonu w przyszłym sezonie. PO w lipcu sierpniu gdy ludzie będą na wakacjach …. sorry NBA na to nie pojdzie za duże bylyby straty finansowe.

LA Fan
LA Fan
17 marca 2020 21:12
Odpowiedz  Tomasz81

Jakich wakacjach ? Kto o zdrowych zmysłach będzie wylatywał za 3-4 miesiące na wakacje ?

HUGO
HUGO
18 marca 2020 07:40
Odpowiedz  LA Fan

Ja!

Krzysztof
Krzysztof
18 marca 2020 12:36
Odpowiedz  Tomasz81

Mają plan, by nowy sezon wystartował od grudnia i trwał do sierpnia. I taki model ma być co roku. Zresztą od dawna myśleli nad tym. Nie wiadomo nadal co z tym sezonem ale padnie decyzja dopiero, gdy sobie poradzą z pandemią. Lipcowe Igrzyska olimpijskie są też bardzo mocno zagrożone więc prognozy są dość pesymistyczne.