Na ten moment utknęliśmy. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wymusi na lidze gruntowne zmiany w terminarzu na kolejny sezon. Dlatego pojawiają się głosy o zmianach, które wejdą w życie na stałe.

Już kilka tygodni temu właściciel Atlanty Hawks – Steve Koonin zaproponował opóźnienie startu sezonu o dwa miesiące, by terminarz nie kłócił się z rozgrywkami NFL. Z uwagi na zawieszenie sezonu 2019/2020, NBA może nie mieć innego wyjścia i rozgrywki 2020/2021 zaplanować właśnie w takim formacie, rozpoczynając w grudniu, a kończąc w sierpniu. Czy ta zmiana może zacząć obowiązywać na stałe? Pojawia się, jak zwykle, kilka problemów.

– Rozmawiałem z jednym z prezesów zespołu NBA, który przyznał, że nie spodobał mu się pomysł Koonina, ale gdy im dłużej o nim myśli, tym bardziej intrygujący mu się wydaje – przyznał w ostatnim z podcastów Adrian Wojnarowski. To może być rozwiązanie konieczne, zaczniemy w grudniu i skończymy latem. To byłaby fundamentalna zmiana terminarza – draft, liga letnia, wolna agentura, wszystko zostałoby przesunięte – dodaje.

Problem jednak polega na tym, że w sierpniu 2021 roku mogą odbyć się także Igrzyska Olimpijskie. Jeśli jednak bieżące rozgrywki zostaną dokończone za wszelką cenę, NBA nie będzie miała innego wyjścia i będzie musiała przesunąć rozpoczęcie kolejnego sezonu w czasie. Albo zmniejszy liczbę meczów, albo przesunie w czasie. Nie ma mowy o jakimkolwiek kondensowaniu sezonu, bo naczelną zasadą Adama Silvera było konsekwentne zmniejszanie obciążenia, jakie wywiera na zawodników intensywność rozgrywek zasadniczych.

Coraz więcej będziemy o pomyśle startu w grudniu słyszeć i z konieczności może zostać przetestowany – przyznaje Wojnarowski. To oznaczałoby start play-offów 2020 w lipcu, finały w sierpniu, pod koniec tego miesiąca draft i otwarcie okienka transferowego. We wrześniu liga letnia i zaplanowana przerwa, natomiast w grudniu start obozu i po kilku tygodniach kolejnego sezonu. Jest w tym szaleństwie metoda, której komisarz Silver na pewno nie zignoruje.

NBA nie będzie grała do czerwca? Nowe informacje z USA i nowy scenariusz

NBA: Liga wstrzymuje kontrole antydopingowe


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments