Dirk Nowitzki w czerwcu tego roku skończy 40 lat, jednak mimo wieku postanowił wrócić na parkiety NBA i w przyszłym roku rozegra swój 21 sezon w najlepszej lidze świata. Wszystkie w barwach Dallas Mavericks.

Dirk Nowitzki lata swojej świetności ma już za sobą, jednak jest i będzie na zawsze legendą Dallas Mavericks i jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) Europejczykiem grającym na parkietach NBA.

Niemiec w jednej z ostatnich wypowiedzi potwierdził, że planuje w przyszłym roku również wybiec na parkiet w koszulce Dallas Mavericks. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę grał przyzwoitą koszykówkę. Jeżeli nie, to czas się pożegnać.

Nowitzki w ostatnim tygodniu przeszedł niewielką operację w lewej kostce, która wykluczyła go z ostatnich meczów sezonu. Zawodnik Mavs jest czwartym najstarszym zawodnikiem w lidze zaraz za Vincem CarteremManu Ginobilim oraz Jasonem Terrym, którzy urodzili się rok wcześniej.

W minionych rozgrywkach Nowitzki zdobył 927 punktów, dzięki czemu przekroczył magiczną barierę 31000 punktów w karierze (dokładnie 31.187). Jeżeli faktycznie wystąpi w przyszłym roku najprawdopodobniej wyprzedzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Wilta Chamberlaina, który zdobył 31.319 punktów.

 
2 KOMENTARZE

  1. Wow. Czyli Chamberlaina w przyszłym sezonie wyprzedzi w punktach 🙂 Nowik obecnie ma 31187 punktów, a Chamberlain 31419.

    • Rozmienia swoje średnie, a przebudowy MAVS jego obecność nie ułatwia, Wilt ma coś około 30 PPG reszta herosów jak na razie najwyżej 27 PPG, Dirk 21 PPG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj