Dirk Nowitzki mógł zmienić plany w kontekście swojej przyszłości z Dallas Mavericks. W kontrakcie niemieckiego skrzydłowego było około 9 milionów dolarów za sezon 2016/2017. Według ostatnich pogłosek, skrzydłowy zrezygnuje z opcji i… stanie się wolnym agentem.


Nie powinniśmy mimo wszystko snuć przypuszczeń, że Dirk Nowitzki na ostatniej prostej swojej kariery odwróci się od organizacji z Teksasu i poszuka miejsca, które zapewni mu większe szanse na zdobycie mistrzostwa. Wszystko wskazuje na to, że lider rotacji chce podpisać nowy 2-letni kontrakt za większe pieniądze i z opcją zawodnika na rozgrywki 2017/2018.

Do tej pory przypuszczano, że Nowitzki wykorzysta opcję w obecnej umowie (8,7 milionów dolarów) i po następnych rozgrywkach zakończy swoją przygodę z profesjonalną koszykówką. Niemiec de facto nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale ostatnie doniesienia wskazują na to, iż nie wyklucza pozostania w NBA nawet na kolejne dwa sezony. Czemu natomiast miałby podpisywać z Mavs nowy kontrakt? Z uwagi na nowe ustalenia finansowe.

Progi salary-cap i luxury-tax znacząco wzrosną w trakcie off-season. To pozwala generalnym menadżerom poświęcić więcej pieniędzy na kontrakty. Nowitzki najwyraźniej chce wykorzystać tę sytuację i podpisać bardziej atrakcyjną finansowo umowę. Właściciel Mavericks Mark Cuban nie powinien mieć oporów przed oferowaniem mu nowego kontraktu. Wielokrotnie powtarzał, że Nowitzki przez ostatnich kilkanaście lat był ostoją drużyny.

Nie wiadomo jeszcze jakiej sumy Dirk będzie oczekiwał, ale może ona oscylować wokół 12 milionów dolarów za sezon. Ekipa z Teksasu sezon 2015/2016 zakończyła na pierwszej rundzie play-offów przegrywając z Oklahomą City Thunder 1-4. Silny skrzydłowy w trakcie rozgrywek zasadniczych notował na swoje konto 18,3 punktu i 6,5 zbiórki trafiając 44,8 FG% i 36,8 3PT%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Pierce: Nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji

7 KOMENTARZE

  1. Z całym szacunkiem dla Dirka, to tak długo jak pozostanie w tym zespole, tak Mavericks nie zdobędą tytułu. Statystyki coraz gorsze, nie mówiąc o dziurawej obronie, którą rywale bezlitośnie wykorzystują, co pokazała seria z Thunder. Większość starterów po 30-tce, do tego Cuban co sezon łudzi się, że do Dallas ściągnie gwiazdę np. Duranta a jednocześnie Dirk będzie grał do 45. roku życia.

    • Jestem wielkim fanem Dirka ale niestety muszę się z Tobą zgodzić. Niemiec wcale taki zły w obronie nie był jednak czas robi swoje i widać u niego po prostu braki szybkościowe i kondycyjne które młodsi gracze wykorzystują. Wg mnie Cuban cały czas łudzi się że dzięki Dirkowi uda mu się pozyskać jakaś gwiazdę która przejmie po nim zespół i w okół niej zbuduje się ekipę na mistrzostwo. Widzimy jednak co się dzieje z roku na rok. Ekipa budowana na ostatnią chwilę z tego co zostało na rynku. Plan Cubana ma sens. Wielka gwiazda jako lider i Dirk grający mniej dający nadal bardzo dużo w ataku + dobra ławka i nawet gracze jak D-Will. Z tym że to nie jest takie łatwe bo Dallas nie pokazuje że może dać stabliizacje jakiemukolwiek graczowi. Być może lepiej byłoby tankować jeden sezon czy dwa i odbudować team i wtedy z młodymi talentami liczyć na pozyskanie gwiazdy tak jak zrobili to w Bostonie.

    • Przypomniała mi się od razu seria Dallas v Golden State z pierwszej rundy 2007. Dallas z pierwszej pozycji, coś koło 65 wygranych w RS, Dirk zgarnął MVP, ale Warriors odprawili Mavs w 6 meczach, bo (m.in. oczywiście) w ataku, co się dało, grali na Dirka. Na początku kariery miał nawet ksywę „Irk – no D” 🙂

  2. Mavs to drużyna,którą czeka przebudowa i to gruntowna.Awans do play-offs w tym toku to i tak świetne osiągnięcie,tym bardziej z szóstego miejsca,które wyszarpali w ostatnich dniach sezonu.Jest to jedna z najbardziej bezbarwnych ekip w lidze.Mam też nadzieję że Cuban nie wyprawi Dirkowi takiego obwoźnego cyrku jak w minionym sezonie oglądaliśmy z Bryantem.

  3. Trochę ten news rozmija się z prawdą. Dirk rezygnuje z opcji i będzie mniej zarabiał. Żeby dać więcej kasy na ściągnięcie gwiazdy top ten. Niestety są zainteresowani Howardem i to będzie dopiero tragedia. Ogólnie w mavs jest potrzebna lepsza deska i obrona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here