NBA nigdy tego nie opublikowała! Vince i T-Mac urządzili Konkurs Wsadów po treningu!

4
11789

Był rok 1998! Vince Carter został wybrany w Drafcie przez Golden State Warriors i oddany do Toronto Raptors za Antawna Jamisona. Dołączył do drużyny z Kanady, w której występował jego kuzyn – Tracy McGrady. Po jednym z treningów przyszłe gwiazdy NBA urządziły sobie Konkurs Wsadów! NBA nigdy wcześniej nie opublikowała tego materiału!


Nagrywanie wszystkiego ma swoją dobrą stronę. Po latach, gdy przegląda się archiwa okazuje się, że można znaleźć prawdziwe rarytasy, które wtedy nie były niczym nadzwyczajnym – „dwóch dzieciaków wykonało kilka wsadów po treningu”.

Opublikowany dziś ten materiał budzi wspomnienia i sentyment, szczególnie wśród kibiców, którzy pamiętają NBA z lat 90-tych.

Najważniejsze fakty:

  • Vince Carter został wybrany w Drafcie 1998 roku z numerem 5 przez Golden State Warriors. Podczas Draftu został oddany do Toronto Raptors w zamian za 4 numer – Antawna Jamisona.
  • Na nagraniu widnieje informacja, że jest to materiał sprzed sezonu 1998/99, kiedy Vince (wtedy debiutant) nie rozegrał jeszcze oficjalnego meczu w NBA.
  • Carter wciąż gra w NBA – w Atlanta Hawks. W sobotę skończył !!! 42 lata !!!
  • Tracy McGrady to 9 numer Draftu z 1997 roku. W momencie tego nagrania miał za sobą debiutancki sezon, ale wciąż miał zaledwie 19 lat.
  • T-Mac w maju skończy 40 lat i dziś jest często ekspertem w magazynie „The Jump” w ESPN.
  • W 2000 roku Vince Carter i Tracy McGrady wystąpili w Konkursie Wsadów NBA. Wygrał Carter. Drugi był Steve Francis, a trzeci McGrady.
  • Na nagraniu widać Dee Browna, zwycięzcę Konkursu Wsadów z 1991 roku. Sprawne oko zauważy też inną legendę – Kevina Willisa.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Anthony Davis poprosił o transfer!

4 KOMENTARZE

  1. Widać treningi w tamtych czasach miały więcej wspólnego ze sportem niż dzisiejszy all-star weekend. Obaj panowie otrzymali od losu wspaniałe ciało. Dzięki nim czasem czynili cuda na boisku, a jeden z nich robi to do dziś. Na polu zajmowania się swoją fizjonomią Carter spisał się znacznie lepiej, dlatego wciąż można go podziwiać. Świetny materiał.

  2. Vince to był mój ulubieniec po” po Jordanowskich”czasach,swoją drogą dobry tekst o sprawnym oku i Kevinie Willisie haha:D ,gdyby on tam gdzieś w tle się znajdował to bym powiedział „racja” sprawne oko ale tutaj Kevin rozmawia z Tracym,więc tylko młodzi ,którzy nie wiedzą kim on jest mogli go nie zauważyć;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here