Hawks wzmacniają swój sztab szkoleniowy. Nowym asystentem Nate’a McMillana będzie Nick Van Exela. Informację przekazał Adrian Wojnarowski z ESPN.

Van Exel zastąpi Marlona Garnetta, który przed kilkoma dniami dołączył do personelu Jamesa Borrego w Charlotte Hornets. Angaż byłego All-Stara i rozgrywającego takich ekip jak Lakers, Nuggets, Mavericks, Warriors, Blazers i Spurs z pewnością pomoże w dalszym rozwoju młodych gwiazd Atlanty.

Nick Van Exela trafił do NBA w 1993 roku. Z numerem 37 draftu wybrali go wówczas Los Angeles Lakers. Filigranowy obrońca spędził w lidze 13 sezonów, jednak mistrzostwa nie udało mu się zdobyć.

Po zakończeniu kariery i upływie trzech lat Van Exel powrócił do koszykówki, lecz już w innym charakterze. W 2009 roku rozpoczął karierę trenerską jako asystent trenera w Texas Southern University. Po zaledwie roku dołączył do Hawks, gdzie przez dwa sezony odpowiadał za rozwój zawodników.

Kolejnym przystankiem w karierze trenerskiej 49-letniego dziś Van Exela było Milwaukee Bucks, gdzie dołączył do personelu Larry’ego Drew. Po zaledwie roku pracy w Wisconsin przeniósł się do Memphis, gdzie w charakterze asystenta u boku Davida Fizdale’a i J.B. Bickerstaffa nadal rozwijał swój trenerski warsztat. W Tennessee pracował przez trzy sezony.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj