O absencji Kyriego Irvinga i Kevina Duranta wiadomo było od dawna. Brooklyn Nets czekają jednak dalsze osłabienia także wśród graczy pierwszej piątki. Jaki skład drużyny z Nowego Jorku zobaczymy zatem w Orlando?

Lista nieobecnych zawierała jak dotąd też nazwisko debiutanta Nicholasa Claxtona, który przeszedł operację barku. Wczoraj z gry w Orlando zrezygnował Wilson Chandler. A teraz pojawiły się kolejne dwa nazwiska, z których jedno trzeba od razu skreślić, a przy drugim postawić duży znak zapytania.

DeAndre Jordan poinformował, że jest zarażony Covid-19 i nie zamierza w związku z tym w ogóle pojawić się w Orlando. Środkowy, który trafił do drużyny przed sezonem był pierwszym zmiennikiem Jarretta Allena pod koszem i teraz przy jego braku i nieobecności Claxtona, Allen pozostaje sam na placu boju.

Zarażenie potwierdził także Spencer Dinwiddie, jeden z najlepszych zawodników Nets. Obwodowy powiedział, że jest po kilku testach i pierwsze, które przeszedł w Nowym Jorku były negatywne. Dopiero po odbyciu kilku treningów okazało się, że jest zarażony. Co gorsza odczuwa symptomy choroby – gorączka i bóle w klatce piersiowej. Nie wyklucza jeszcze gry w sezonie, ale też jej nie potwierdza. W jego przypadku wszystko będzie zależało od samopoczucia zawodnika.

W tej sytuacji tym bardziej kluczowe dla Nets okazało się podpisanie kontraktu z Tylerem Johnsonem kilka dni temu. Ale brak Jordana i być może Dinwiddiego to kolejne dwa miejsca w składzie do zapełnienia. Niemniej stawia to ich w bardzo trudnej sytuacji.

W najbardziej pesymistycznym scenariuszu zakładającym brak Dinwiddiego, skład Nets nie będzie w ogóle przypominał tego, co wszyscy sobie wyobrażali przed sezonem. A Orlando Magic są tuż za nimi i niewiele brakuje, żeby spaść na ósme miejsce w tabeli, a potem stracić przewagę nad Wizards, co może się skończyć bezpośrednim pojedynkiem o wejście do play-off. Tylko czy patrząc na to jak szeroko zaczyna koronawirus dotykać poszczególnych zawodników, czy zajęcie ósmego miejsca będzie aż tak istotne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj