Czy Kyrie Irving wypadnie z rotacji Brooklynu podczas domowych spotkań w hali Barclays Center? Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Gwiazdor Sieci nie chce się zaszczepić, a jak wiemy bez certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19 na terenie Nowego Jorku w imprezach masowych uczestniczyć nie można. Jeśli w tej sprawie nic się nie zmieni, Nets w domowych spotkaniach wystąpią bez niego.


Wciąż nie wiadomo, czy Irving, powołując się na kwestie religijne, będzie próbował uzyskać zgodę na wyjątek. Jak wiemy, taką właśnie drogę kompromisu stara się obrać Andrew Wiggins z Golden State Warriors. W rejonie San Francisco obowiązują analogiczne przepisy jak w Nowym Jorku.


Władze Brooklyn Nets i Golden State Warriors znajdują się zatem w podobnej sytuacji. Przed rozpoczęciem swoich obozów przygotowawczych obie ekipy muszą rozwiązać problem niezaszczepionych zawodników. Na dość krótkiej, jak się okazuje liście niezaszczepionych Irving i Wiggins to zdecydowanie najgłośniejsze nazwiska. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, już 90% graczy poddało się szczepieniu.

W przypadku graczy nowojorskich zespołów Nets i Knicks brak certyfikatu zaszczepienia sprawi, że wspomniani gracze nie będą mogli wziąć udziału w obozach treningowych, które rozpoczną się 28 września. Czasu pozostaje zatem coraz mniej.

GM Nets Sean Marks początkowo bagatelizował obostrzenia władz Nowego Jorku. Szybko okazało się jednak, że sprawa jest poważna i może wykluczyć jednego z jego kluczowych zawodników z domowych spotkań. Na 8 października zaplanowano przedsezonowy mecz z obrońcami tytułu Milwaukee Bucks, a 14 października Brooklyn podejmie Minnesotę Timberwolves. Pierwszy mecz nowego sezonu we własnej hali podopieczni Steve’a Nasha rozegrają 24 października z Charlotte Hornets.

Więcej o sprawie niezaszczepionych graczy Nets przed kilkoma dniami pisał Michał Kajzerek.

NBA: Niezaszczepieni gracze Nets mają problem?


14 KOMENTARZE

 1. Banalne rozwiązanie nie płacić im za mecze w których nie mogą grać i tyle… powołać się na zasadę bezpieczeństwa publiczności ze taki gracz może po zarażać niewinne osoby

  • Puknij się w łeb. On chce grać, ale nie jego wina, że jakieś miejsca wymyślają sobie idiotyczne przepisy. Czegoś takiego na pewno nie ma w kontraktach. Jak zawodnik nie będzie mógł zagrać, bo jacyś idioci wymyślają kretyńskie zasady, to nie problem zawodnika. On jest gotowy do wykonywania swojej pracy, więc klub płacić musi. Nie może jej wykonywać nie z własnej winy.

  • Uważasz , że zaszczepieni nie roznoszą wirusów , naprawdę ? Mają niewidzialne pole od którego wirusy odbijają się w powietrzu. Podejrzyj sobie ile zakażeń jest w Izraelu , a tam praktycznie wszyscy dorośli 2-3 krotnie zaszczepieni. Włącz myślenie.

 2. Irvinga wyrzucić z NBA na rok i może zmadrzeje. Co on chce każdego koszykarze zarazac? Nakazać mu albo wyrzucić. Jakoś inni mogą a co on święta krowa?

 3. na płaskiej ziemi nikt się nie szczepi!
  a jeżeli ktoś wśród nich umiera, to w wyniku spisku żeby nie mogli szerzyć prawdy.

 4. W jakim kontrakcie. Jest epidemia na skalę światową umiera dziennie mnóstwo osób. I taki Irving przyjdzie na trening i co ma pozarazac kolegów z drużyny? A jak przyjdzie czas meczu to co sędziemu powie i przeciwnikom? Przepraszam że was zaraziłem? Jak niechce się szczepić to niech chociaż w maseczce gra

  • Nie bronię palskoziemca, ale… Z tego co mówią lekarze i epidemilolodzy zarażać mogą także zaszczepienie więc Twoje argumenty jak kula w płot. Szczepionka ma sprawić że zaszczepiony łagodniej przejdzie chorobę.

  • Czego mają się bać ludzie/sędziowie/zawodnicy zaszczepieni? Przecież są bezpieczni dzięki super skutecznej szczepionce, która jeszcze jest w trakcie badań klinicznych….

 5. Czemu ma kogoś zarazić? To jest pierwsza szczepionka gdzie zaszczepieni boją się nie zaszczepionych haha. Pamiętajcie mój parasol będzie działał tylko jak 80 procent ludzi też będzie używać parasola.

 6. Przecież Irving chyba może zarejestrować nową religię i się powołać na nią. Prorok Kyrie niech spisze podstawowe prawa i zakazy i ma załatwioną zgodę.
  Bo Wigginsowi liga właśnie odmówiła pozwolenia na grę bez szczepionki z powodów religijnych.

 7. mówicie „włączcie myślenie” po czym gadacie nielogiczne debilizmy. te szczepionki chyba najbardziej na mózg siadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj