Kontuzja J.R. Smitha okazała się dokładnie tym, co sztab medyczny Cleveland Cavaliers przypuszczał. Zawodnik ma złamany kciuk, a to oznacza dłuższą przerwę w grze. Kontuzji nabawił się podczas pierwszego z serii dwóch meczów przeciwko Milwaukee Bucks.

J.R. Smith wkrótce powinien przejść operację prawego kciuka. To oznacza około czterech tygodni przerwy dla strzelca Cleveland Cavaliers. Jednak oficjalne informacje dotyczące tego ile potrwa rehabilitacja pojawią się po operacji gracza, a to może nastąpić dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zespół poczeka aż z palca Smitha zejdzie opuchlizna.

Kontuzji nabawił się podczas pierwszej połowy wyjazdowego meczu z Bucks, gdy próbował odebrać piłkę wjeżdżającemu pod kosz Giannisowi Antetokounmpo. Zespół z Ohio jeszcze w trakcie meczu potwierdził, że Smith nie wróci na parkiet. Cavaliers wygrali to spotkanie po dogrywce. Poprzedniej nocy po raz drugi pokonali drużynę Jasona Kidda, tym razem na własnym parkiecie. Mecz z 31 punktami i 13 asystami skończył Kyrie Irving.

Minuty kontuzjowanego Smitha przypadną Imanowi Shumpertowi i DeAndre Ligginsowi. J.R. ma w tym sezonie problemy ze skutecznością. Późno dołączył do zespołu w trakcie okresu przygotowań, ponieważ nie potrafił porozumieć się z Cavs w sprawie nowego kontraktu. Ostatecznie uzgodnił warunki 4-letniej umowy za 57 milionów dolarów. W 21 meczach bieżących rozgrywek notował średnio 8,6 punktu, 2,1 zbiórki, 1,2 przechwytu trafiając 33,7% z gry i 36,2% za trzy.

Będzie nam brakowało intensywności J.R.a w defensywie – mówi trener Tryonn Lue. Poza grą dla mistrzów jest także Kevin Love, który ma drobny problem z lewym kolanem. Cavs nie chcieli ryzykować, więc go odsunęli. Lada dzień wychowanek UCLA powinien być gotowy do pracy. Cavs z bilansem 21-6 są nas szczycie tabeli wschodu.