Imperium biznesowe Michaela Jordana jest imponujące. Nie pozostawia wątpliwości, że znakomicie poradził sobie z wykorzystaniem swojej marki. Od kilku lat Jordan Brand pojawia się także w piłce nożnej i właśnie zarobił na tym, że Leo Messi został nowym piłkarzem Paris Saint Germain. 

Dla niewtajemniczonych krótkie uzupełnienie. Lionel Messi – jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, opuścił FC Barcelonę i związał się z francuskim gigantem – Paris Saint Germain. PSG od paru sezonów ubiera w koszulki Jordan Brand. To pozwala Michaelowi Jordanowi czerpać bezpośrednie zyski z liczby sprzedanych przez PSG koszulek, a te w ostatnim czasie sprzedawały się na masową skalę – zwłaszcza z nr 30 i napisem “Messi” na plecach. 

Według informacji przekazanej przez Bleacher Report – Michael Jordan zgarnie 5% ze 140 milionów dolarów, jakie PSG zarobiło na sprzedaży koszulek nowej gwiazdy drużyny. To oznacza, że 7 milionów dolarów trafi prosto do kieszeni MJ-a. To więcej niż MJ zarobił podczas 13 z 15 sezonów, jakie rozegrał w NBA. 

Poznaj najlepszy newsletter o NBA – unikatowe treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

[mailerlite_form form_id=1]


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments