Imperium biznesowe Michaela Jordana jest imponujące. Nie pozostawia wątpliwości, że znakomicie poradził sobie z wykorzystaniem swojej marki. Od kilku lat Jordan Brand pojawia się także w piłce nożnej i właśnie zarobił na tym, że Leo Messi został nowym piłkarzem Paris Saint Germain. 


Dla niewtajemniczonych krótkie uzupełnienie. Lionel Messi – jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, opuścił FC Barcelonę i związał się z francuskim gigantem – Paris Saint Germain. PSG od paru sezonów ubiera w koszulki Jordan Brand. To pozwala Michaelowi Jordanowi czerpać bezpośrednie zyski z liczby sprzedanych przez PSG koszulek, a te w ostatnim czasie sprzedawały się na masową skalę – zwłaszcza z nr 30 i napisem “Messi” na plecach. 

Według informacji przekazanej przez Bleacher Report – Michael Jordan zgarnie 5% ze 140 milionów dolarów, jakie PSG zarobiło na sprzedaży koszulek nowej gwiazdy drużyny. To oznacza, że 7 milionów dolarów trafi prosto do kieszeni MJ-a. To więcej niż MJ zarobił podczas 13 z 15 sezonów, jakie rozegrał w NBA. 

Poznaj najlepszy newsletter o NBA – unikatowe treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Poznaj nowy koszykarski newsletter o NBA!

Please wait...

Dziękujemy!


2 KOMENTARZE

  1. Swiat schodzi na psy. LUdzie sa gorsi niz zwierzeta. Kasa kasa i jeszcze raz kasa. LIczy sie tylko zysk. Nieisiety ale wszytsko co bylo donre skonzcylo sie juz wiele lat temu. Pozdrawiam.

  2. nie wiem kolego wyżej, czy Twoja odpowiedź ma jakikolwiek sens pod tym artykułem. Jordan ma prawa do swojej marki, więc odbierze należne mu procenty, nikomu nie dzieje się tu krzywda. nie widzę tu jakiegoś zezwierzęcenia czy upadku świata w tym, że sprzedało się tyle koszulek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here