Boston Celtics poinformowali, że w marcu przyszłego roku pod kopułę TD Garden powędruje kolejna koszulka legendy zespołu. Tym razem zespół postanowił, że zastrzeże numer 5, w którym podczas sześciu lat spędzonych w Bean-Town grał Kevin Garnett. 

13 marca 2022 roku Boston Celtics zmierzą się u siebie z Dallas Mavericks. Tego samego dnia Kevin Garnett doczeka się kolejnego wyróżnienia dla jego bogatej kariery. Będzie 24 graczem w historii drużyny z Bostonu, którego koszulka zostanie zastrzeżona. Numer 5 powędruje pod kopułę TD Garden. Hall-of-Famer grał dla C’s w latach 2007-2013 i był kluczowym elementem składu, który w rozgrywkach 2007/08 sięgnął po mistrzostwo. 

KG w 2007 połączył siły z Paulem Piercem, Rayem Allenem i Rajonem Rondo. Z nimi sięgnął po swoje jedyne mistrzostwo w karierze. W 2013 roku został wytransferowany do Brooklyn Nets, gdzie miał walczyć o kolejne, ale tamten plan zakończył się fiaskiem. KG grał jeszcze półtora roku w Minnesocie Timberwolves i w 2016 roku zakończył przygodę z profesjonalną koszykówką. Rozegrał w NBA 1462 mecze i średnio notował 17,8 punktu oraz 10 zbiórek trafiając 50% swoich rzutów.

Niewykluczone, że wkrótce podobną informację przedstawią wspomniani Timberwolves, bo dla kibiców Leśnych Wilków KG również jest legendą. Problem jednak polegał na tym, że nie potrafił dogadać się z Glenem Taylorem – właścicielem zespołu. Wkrótce jednak Wolves zostaną przekazani w ręce nowych osób, więc prędzej czy później koszulka z numerem 21 znajdzie swoje miejsce pod kopułą areny w Minnesocie.

Poznaj najlepszy newsletter o NBA – unikatowe treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej!


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments