Orlando Magic ogłosili, że rezygnują z organizacji Ligi Letniej na swoich obiektach. Zamiast tego wyślą swoich zawodników do Las Vegas, gdzie będzie grać zdecydowanie więcej drużyn.


Magic byli organizatorami Orlando Pro Summer League od 2002 roku, w rozgrywkach tych udział brało osiem ekip. Z kolei w jej odpowiedniku z Las Vegas o zwycięstwo walczą aż 24 drużyny, a sam turniej rozgrywany jest na dwóch halach Uniwersytetu Las Vegas (UNLV).

– Cała uwaga skupia się na rozgrywkach z Vegas – stwierdził Jeff Weltman, prezydent do spraw operacji koszykarskich klubu z Florydy. Trudno się nie zgodzić, atmosfera w Orlando była raczej niskich lotów, szczególnie porównując ją do tej z Vegas.

– To inny poziom rywalizacji i ekspozycji, będzie tam mniej więcej każdy zespół z ligi. Gra się na oczach blisko 20 tysięcy ludzi, a nie jak u nas przed kilkoma setkami w sali gimnastycznej – powiedział Weltman. – Wyjazd do Vegas lepiej przygotuje Cię do gry w NBA. Zagrasz przed dużą publiką, poczujesz presję, dowiesz się nieco o podróżowaniu między meczami. Oczywiście nie da Ci to pełnego obrazu NBA, ale nawet tak mały skrawek może okazać się przydatny – dodał.

Green: LeBron gra za dużo

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

fot. NBA.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj