Rok temu sam przyznał się do tego, że latem zaniedbał trening. Rozpoczął sezon z nadwagą, co wpłynęło także na to, jak funkcjonował na parkiecie. Szorstkie opinie ligowych ekspertów na temat jego podejścia okazały się cenną lekcją, bo ostatnie zdjęcia sugerują, że gwiazda Dallas Mavericks dba o siebie lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. 

Oberwało się Słoweńcowi, ale ten nie miał zamiaru się bronić. Wziął na klatę fakt, że w trakcie off-season się zaniedbał i ostatecznie odrobił swoją pracę, bo w kolejnych partiach sezonu prezentował znakomitą formę. Skończył rozgrywki notując na swoje konto średnio 28,4 punktu, 9,1 zbiórki i 8,7 asysty trafiając 45,7 FG% i 35,3 3PT%. Jego Dallas Mavericks zakończyli rywalizację na finale zachodniej konferencji, uznając wyższość późniejszych mistrzów z San Francisco. 

W kolejnym sezonie Mavs nadal chcą się liczyć w walce z czołówką NBA. Kluczem będzie rzecz jasna forma Doncicia. Ten najlepsze lata gry ma dopiero przed sobą, dlatego bardzo ważne jest to, by dbał o swoje ciało. Ostatnie zdjęcia Doncicia podpowiadają, że wszelkie uwagi wziął sobie do serca. Rzecz jasna zdjęcia potrafią zakłamywać rzeczywistość, niemniej fani talentu Doncicia oraz kibice Mavs mogą być bardzo podekscytowani na to, co przed zawodnikiem i jego drużyną. 

Warto pamiętać, że Doncicia będziemy mieli także okazję oglądać w trakcie tegorocznego EuroBasketu. Zawodnik zadeklarował, że pomoże reprezentacji Słowenii w walce o medal. Rywalizacja w Mistrzostwach Europy zapowiada się pasjonująco, bowiem oprócz Doncicia w składach swoich drużyn znajdą się także m.in. Giannis Antetokunmpo (Grecja) oraz Nikola Jokić (Serbia). Zatem wszyscy, którzy tęsknią za koszykówką na wysokim poziomie mają na co czekać. EuroBasket rusza na początku września. 


Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?