NBA wciąż nie wie czy i w jakiej formie zawieszone rozgrywki zostaną wznowione. Rozważa się zakończenie sezonu regularnego i przejście od razu do fazy playoff. To stwarza możliwość wypróbowania nowego formatu, gdzie w playoffach zmierzy się 16 zespołów, bez podziału na konferencje.


Brian Windhorst z ESPN przyznał, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że liga spróbuje rozegrać playoffy w inny sposób. Chodzi o wyłonienie mistrza spośród 16 drużyn z najlepszym bilansem, nie będzie miało znaczenia, z których konferencji.

Wydaje mi się, że to dobra okazja, aby przetestować nowy format. Jeśli mecze będą rozgrywane w jednym miejscu, Adam Silver w końcu będzie mógł sprawdzić to, o czym od dawna się mówi. Nie będzie wymówek związanych z dystansem i podróżowaniem – powiedział Windhorst. – Będzie to musiało być przegłosowane przez właścicieli. Ale jeśli ma to urozmaicić rozgrywki, to jest to świetna okazja. Nie będzie prawdopodobnie lepszej okazji do spróbowania – dodał.

Jeśli chodzi o liczbę drużyn z danej konferencji – na ten moment jest ich po równo. Zmieni się oczywiście miejsca, z których dane zespoły rozpoczynałyby zmagania. Jeśli liga zdecyduje się na zakończenie sezonu regularnego, pary pierwszej rundy prezentowałyby się następująco:

(1) Milwaukee Bucks – (16) Orlando Magic
(2) Los Angeles Lakers – (15) Brooklyn Nets
(3) Toronto Raptors – (14) Memphis Grizzlies
(4) Los Angeles Clippers – (13) Dallas Mavericks
(5) Boston Celtics – (12) Philadelphia 76ers
(6) Denver Nuggets – (11) Indiana Pacers
(7) Utah Jazz – (10) Houston Rockets
(8) Miami Heat – (9) Oklahoma City Thunder

Wydaje się, że właściciele powinni przystać na taką propozycję. Nie będzie żadnych problemów z podróżowaniem, na trybunach nie będzie kibiców, a wszystkie mecze zostaną rozegrane w jednej hali.

Ten sezon już i tak jest wyjątkowy. Druga taka okazja może się już nie przydarzyć. Jeśli teraz nie zobaczymy takiego formatu playoffów, to prawdopodobnie już nigdy nie będziemy nawet blisko, aby doświadczyć czegoś podobnego.


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magic
Magic
25 maja 2020 22:22

fajne zestawienia na pierwszą rundę! Pójdą na to!

Manute
Manute
25 maja 2020 22:23

Przegięcie. Od 50 lat jest finał wschodu i zachodu. To byłaby profanacja. Nie niszczmy koszykówki.

Drydziek
Drydziek
25 maja 2020 23:10
Odpowiedz  Manute

Profanacja to finaly z wynikiem 4-0

Jahuz
Jahuz
26 maja 2020 07:05

Sprawiedliwe, zagrać do tego 3 mecze sparingowe i ruszać z PO w tej formie.

Jerzu
Jerzu
26 maja 2020 12:47

Byłaby to kolejna niesprawiedliwość i oszustwo względem tego, na co umawialiśmy się przed rozpoczęciem rozgrywek. Oczywiście oszustwem nr 1 jest tutaj zakończenie sezonu regularnego przed rozegraniem ustalonej liczby meczów.

Mike
Mike
26 maja 2020 16:43

Mam nadzieję że jednak zagrają przynajmniej po 10 spotkań przed rozpoczęciem PO. Inaczej może skończyć się na kontuzjach i na braku rytmu w meczach