19 stycznia 2023 roku – tę datę warto sobie już teraz zapisać. To bowiem właśnie wtedy odbędzie się kolejny mecz z cyklu NBA Global Games. Do Paryża na starcie w ramach sezonu zasadniczego przylecą drużyny Chicago Bulls oraz Detroit Pistons, a pojedynek w hali Acoor Arena będzie świetną okazją, by zobaczyć w akcji m.in. DeMara DeRozana czy Cade’a Cunninghama.

Choć jeszcze w lutym komisarz Adam Silver twierdził, że NBA w Europie w przyszłym roku nie zagra, to jednak teraz wiemy już, że komisarz czasem też może się pomylić. Jak się bowiem okazuje, liga oficjalnie potwierdziła już, że powróci do Paryża na kolejną odsłonę NBA Global Games. Będzie to pierwszy pojedynek na Starym Kontynencie od stycznia 2020 roku, kiedy to także w stolicy Francji zagrali zawodnicy Milwaukee Bucks oraz Charlotte Hornets.

Potem plany lidze pokrzyżowała pandemia, przez co ani w 2021, ani w tym roku tego typu mecze się w Europie nie odbyły. NBA powoli wraca jednak do takiej promocji – kilkanaście dni temu potwierdziło się, że po raz pierwszy w historii zagra na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teraz potwierdzony został także mecz w Paryżu, a sporo wskazuje na to, że NBA w przyszłym roku może odwiedzić też jeszcze choćby Londyn.

Na razie najmocniej mogą cieszyć się kibice Chicago Bulls oraz Detroit Pistons, gdyż pewne jest, że to właśnie ta dwa zespoły przylecą do Paryża w przyszłym roku. Będzie to idealna okazja, by zobaczyć w akcji swój ulubiony klub, bez konieczności podróży do Stanów Zjednoczonych. Dla Byków będzie to już trzecia w historii organizacji wycieczka do Paryża. Ostatni raz Bulls (z MJ-em w składzie) zagrali tam w 1997 roku. Pistons z kolei wcześniej byli w Europie tylko raz – w 2013 roku w Londynie.