LeBron James bardzo często bierze udział w akcjach charytatywnych. Jest znany ze swojej działalności na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Tym razem wesprze budowę publicznej szkoły, która ma być skierowana do najbardziej potrzebującej młodzieży. 


James zobowiązał się do pomocy dzieciom w jego rodzinnym mieście za pośrednictwem różnych programów edukacyjnych.  W Akron podjął współpracę z zarządem szkół w mieście, aby wspólnie otworzyć „I Promise School”  szkołę, poświęconą pomocy dzieciom w trudnej sytuacji, które w przeciwnym razie nie miałyby możliwości nauki.

Ta szkoła jest dla mnie tak ważna, ponieważ nasza wizja to stworzyć miejsce dla dzieci w Akron, które potrzebują tego najbardziej – tych, które spaść w przepaść, jeśli czegoś nie zrobimy. Przez lata uczyliśmy się tego co na nie działa i co je motywuje. Teraz możemy skupić to wszystko w jednym miejscu wraz z odpowiednimi zasobami i pomocą ekspertów. Jeśli dotrzemy do nich na tyle wcześnie, możemy mieć nadzieję, że utrzymają się na dobrej drodze do lepszej przyszłości dla siebie i swoich rodzin. – powiedział James.

Szkoła będzie wspierana przez fundację rodzinną Jamesa i zostanie otwarta jesienią 2018 roku. Skupi się na dzieciach w klasach trzecich i czwartych. Do 2022 roku szkoła rozszerzy swoją działalność, aby zająć się uczniami w klasach od pierwszej do ósmej.

To najnowsza inicjatywa LeBrona, którego programy wspierały 1100 dzieci w ciągu ostatnich sześciu lat. Szczegółowe informacje są nadal dopracowywane w szkole przez komitety złożone z przewodniczących obszarów, wychowawców, rodziców i wielu innych ekspertów.

Jesteśmy podekscytowani potencjałem programu „I promise” zapewni on naszym studentom specjalistyczne podejście i nieocenione zasoby. Zaobserwowaliśmy pozytywny wpływ Fundacji LeBron James Family na naszych studentów i cieszę się, że nadal będziemy robić wszystko, aby nasi uczniowie mogli odnieść sukces- powiedział David James, dyrektor Akronskich Szkół Publicznych.

James był wychowywany tylko przez matkę – Glorię, która teraz czynnie pomaga innym rodzinom w trudnej sytuacji.  Wcześniej lider Cavs współpracował z Uniwersytetem w Akron, finansując czteroletnie stypendia dla najzdolniejszej, lecz ubogiej młodzieży.

2 KOMENTARZE

  1. rzeczywiście niesamowite…. inaczej: pokażcie jakiegoś gwiazdora który NIE pomaga charytatywnie w lokalnej społeczności, noo to byłoby ciekawe bo nie wiem czy ktoś taki istnieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here