NBA opublikowała zestawienie najlepiej sprzedających się koszulek od kwietnia do czerwca tego roku. Dane pochodzącą ze sklepu NBAstore.com.


Poprzednie rozgrywki były w pełni zdominowane przez dwie drużyny- broniących tytułu Cleveland Cavaliers oraz tegorocznego mistrza Golden State Warriors. Nic więc dziwnego, że czołówkę zestawienia najlepiej sprzedających się koszulek tworzą liderzy tych samych ekip, które dostarczały nam podczas zeszłego sezonu najwięcej emocji.

Bezsprzecznym numerem jeden rankingu jest Stephen Curry, który od października do czerwca tego roku nie opuścił fotela lidera. Głos w tej sprawie zabrał Steve Kerr. Szkoleniowiec ma nawet teorię tego wielkiego sukcesu. Jego zdaniem obrońca, który posiada niewyobrażalny talent strzelecki lepiej trafia do dzieci niż zawodnik pokazujący efektowne akcje nad obręczą.

– Wszyscy się z nim identyfikują- powiedział o swoim zawodniku szkoleniowiec WarriorsJest (Stephen) prawdopodobnie na tyle wyjątkową gwiazdą, że 8- latek może powiedzieć „Wygląda tak jak ja. Być może sam mogę tego dokonać”.

Kerr stwierdził również, że Curry może przebić popularność samego Michaela Jordana, z którym jeszcze jako zawodnik  miał do czynienia na codzień– Wielkość tłumu jest podobna, ale największa różnica to te dzieci, które spoglądają ku Stephowi. Widzisz ich tak wiele z koszulkami Stepha i proszące go o jego autograf.

Tuż za 2-krotnym MVP ligi nim również niezmiennie plasuje się LeBron James. Trzecią lokatę okupuje, co ciekawe najbardziej znienawidzony zawodnik tegorocznych zmagań, Kevin Durant. Pierwszą piątkę zamykają świeżo opieczony MVP ligi, Russell Westbrook oraz Kyrie Irving.

Zdecydowanie największy wzrost sprzedaży pośród zawodników zaliczył Isaiah Thomas, który w porównaniu z poprzednim zestawieniem (październik- kwiecień) poprawił się o, aż 7 pozycji.

Wśród zespołów również brakuje większych niespodzianek. Pierwsze dwie lokaty to tegoroczni finaliści ligi. Trzecią pozycję zajmują Chicago Bulls, którzy mimo chudych lat wciąż utrzymują się w czołówce. Tuż za nimi Boston Celtics. Celtowie zaliczyli  podobnie jak ich lider spory wzrost sprzedaży przesuwając się w porównaniu do zeszłego zestawienia o 4 lokaty.

Poniżej przedstawiamy obydwa rankingi.

ZAWODNICY

ZESPOŁY


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments