Pojawiły się doniesienia wskazujące na to, że Dallas Mavericks mogą być zainteresowanie przehandlowaniem Nerlensa Noela do Los Angeles Lakers. W zamian za? Magic Johnson i Rob Pelinka rzekomo są gotowi rozważyć transfer Juliusa Randle’a. Na temat gracza mówiło się wcześniej.


Parę lat temu pojawiło się porównanie, które Juliusowi Randle’owi prognozowało sukces podobny do Draymonda Greena. Panowie w wielu aspektach są podobni i niewykluczone, że Randle do poziomu All-Stara z Golden State Warriors jeszcze dosięgnie. Na razie brakuje mu regularności i dlatego Magic Johnson i Rob Pelinka są gotowi rozważyć przehandlowanie zawodnika jeszcze przed zamknięciem zimowego okienka transferowego.

Ten sezon jest dla Juliusa lepszy niż poprzedni, ale dla Magica i Pelinki oznacza to większe szanse na znalezienie partnera gotowego do rozmów. Według ostatnich doniesień, przejęciem wychowanka Kentucky mieliby być gotowi Dallas Mavericks. Ekipa z Teksasu na swojej liście ma Nerlensa Noela, więc zapewne ewentualny transfer oparłby się na pakietach wokół Randle’a i Noela. Źródłem informacji jest Adrian Wojnarowski z ESPN.

Strony miały przystąpić do rozmów, ale szybko stwierdziły, że nie mają gruntu pod porozumienie. Noel wcześniej w tym miesiacu przeszedł operację kciuka i do gry powinien być gotowy w pierwszej połowie stycznia. Uraz nie jest na tyle poważny, by kwestionować powrót Noela do pełni sił, ale na pewno nie ułatwi Mavericks rozmów z zainteresowanymi. Poza tym – ostateczna decyzja należy do Nerlensa, ponieważ podpisał umowę kwalifikacyjną i ma możliwość zawetowania transferu.

Latem 2018 Noel będzie wolnym agentem. Randle bez wątpienia na tym etapie jest lepszym zawodnikiem. W 30 meczach bieżących rozgrywek, gracz Lakers notował na swoje konto średnio 12,5 punktu, 6,3 zbiórki trafiając 54,5 FG%. Był w stanie utrzymać niezłe liczby mimo faktu, że na parkiecie spędza średnio 6 minut mniej niż w poprzednim sezonie. Okienko transferowe zamyka się 8 lutego.

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Rockets dołączają do kolejki po LBJ-a


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj