Los Angeles Lakers ponownie rozmawiali z Indiana Pacers na temat potencjalnej wymiany. Rozmowy pomiędzy tymi dwoma drużynami ponownie zakończyły się fiaskiem, jednak jak można podejrzewać, wkrótce zespoły te zapewne siądą do kolejnych rozmów w najbliższym czasie.

Po pierwszych nieudanych rozmowach obie drużyny wznowił negocjacje, informacje w jednym z programów podał dziennikarz portalu The Athletic Shams Charania: „Powiedziano mi, że Lakers i Pacers rozmawiali na temat wymiany w tym tygodniu i Pacers zażądali dwóch wyborów pierwszej rundy draftu. To po prostu nie jest atrakcyjne dla Lakers”.

Indiana Pacers zdają sobie sprawę, że muszą w tej wymianie oddać Mylesa TurneraBuddyego Hieldsa, a w zamian pozyskać warty 47 mln dol. kontrakt Rusella Westbrooka. Po takim ruchu najprawdopodobniej zdecydowaliby się wykupić tę umowę i rozgrywający trafiłby na listę wolnych agentów. Dlatego oczekują od Los Angeles Lakers czegoś ekstra i tym są właśnie dla nich wybory pierwszej rundy w drafcie z lat 2027 i 2029.

Drużyna z Miasta Aniołów nie chce pozbywać się jednak swoich wyborów w drafcie, gdyż uważają, że wymiana ta nie wpłynie na ich grę tak mocno, by postawić ich w gronie faworytów do wygrania mistrzostwa. Turner prawdopodobnie idealnie wpasowałby się do gry z Anthonym Davisem, a Buddy Hield zapewniłby im w końcu uzupełnienie rotacji o gracza, który specjalizuje się w rzutach za 3 punkty. Mimo to Lakers uważają, że mają zbyt wiele do stracenia. Szansą w tym wypadku na dogadanie się i sfinalizowanie transakcji może być włączenie trzeciej drużyny do wymiany, która ma w planach przebudowę.

Problemem jest też fakt, że przez wymianę Utah JazzMinnesota Timberwolves rynek „zwariował” i aby pozyskać gwiazdę dwa wybory pierwszej rundy to dla Lakers za mało. Przez to wszystko ich wybory w drafcie dają im możliwość pozyskania graczy właśnie takiego pokroju jak Myles Turner i Buddy Hield.
6 KOMENTARZE

 1. O co chodzi z tym Westbrookiem? Przecież to jeden z najbardziej utalentowanych graczy ostatnich lat, MVP itd. Nagle nie umie grać? A może słabi trenerzy, bez doświadczenia, nie potrafią go odpowiednio wykorzystać w grze. A może liczy się tylko kasa? Podpisali z nim kontrakt i dostanie w tym sezonie 47 baniek i dlatego traktują go jak gorący kartofel, a gdyby za ten sezon miał zarobić np. 10 milionów to by się o niego zabijali… Masakra się na to patrzy

  • Zachęcam do odkurzenia kilku odcinków naszych podcastów. Dużo tam mówiliśmy na ten temat. Czasem aż za dużo. W opisie każdego odcinka jest spis treści.

  • Jeden z najbardziej utalentowanych graczy ostatnich lat? Westbrook to typowy nabijacz statystyk, które często nie miały przełożenia na wynik meczu. Bazował do tej pory tylko na swojej potężnej fizyczności. Niestety zawodnicy którzy bazują tylko na fizyczności szybko się starzeją.
   Dla porównania Lebron z wiekiem nauczył się lepiej rzucać z daleka i ma świetny przegląd pola. Nadrabia swoim basketball IQ, którego Westbrookowi brakuje.

 2. Panowie za pół roku będzie więcej wart niż jest teraz, jeśli lal np będzie w top 5 drużyn wtedy będą mogli myśleć o wymianie, bo kto go weźmie to po pole roku bedzie miał 50 baniek ekstra w solary. A jeśli lal będzie poza faza Play off, to oni w przyszłym sezonie mogą podpisać jakąś gwiazdę. Dla ekip która nie będzie się liczyła w grze o Play off, taki łest jest łakomym kaskiem, żeby oddać dwóch graczy po 25 baniek i w przyszłym sezonie budować.

 3. Wybaczcie, ale Pacers sprawili, że niemal zachłysnąłem się własnym śmiechem 🙂
  Dyrekcja Lakers musiałaby być niespełna rozumu, żeby akceptować jakikolwiek trade z koniecznością oddawania własnych dwóch wyborów pierwszorundowych. Nawet jeśli podmiotem wymiany miałby być Westbrick, to nie ma tu taryfy ulgowej. Trzeba się zwyczajnie i po ludzku pogodzić z tym, że przygoda Russa w LA to jedno wielkie nieporozumienie, które będzie trzeba przecierpieć do końca trwania jego kontraktu. To casus proporcjonalny do piłkarskiego pobytu Edena Hazarda w Realu Madryt – w grze spore pieniądze oraz spore, uznane nazwisko.
  Sęk w tym, że nie poszedł za finansami nie poszedł poziom sportowy i cóż…
  Jednej stronie to w smak, drugiej zaś na wspak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj