To był jeden z przełomowych momentów ostatnich kilkunastu lat historii NBA. LeBron James zdecydował, że opuści Cleveland Cavaliers. Nie powiedział jednak od razu, jaki będzie jego nowy kierunek. Postanowił więc zorganizować show, które trzymało w napięciu cały sportowy świat. 

Narosło wiele mitów wokół “Decyzji”. Czy ktoś wcześniej wiedział, co zamierza LeBron James? Wybierał pomiędzy kilkoma drużynami. Szanse obok Miami Heat dawało się m.in. New York Knicks. Ostatecznie zawodnik, już wówczas postrzegany jako jeden z najlepszych w historii, “zabrał swoje talenty do South Beach”, gdzie połączył siły z Dwyanem Wadem i Chrisem Boshem. D-Wade w ostatniej rozmowie wrócił do tego historycznego momentu w rozmowie z The Undefeated. 

Nic wcześniej nie wiedziałem na sto procent – przyznaje, choć razem z Jamesem i Boshem dogadywał kwestie wspólnej gry. – Podjęliśmy decyzję 4 lipca i mojej żonie powiedziałem o tym dopiero 7 lipca, tak samo mojej bliskiej grupie osób. Nie chciałem o niczym mówić, ponieważ nie miałem pewności, co się naprawdę wydarzy. Dla mnie to wszystko było takie surrealistyczne – dodaje Wade, który po prostu nie wierzył, że ten scenariusz może się spełnić. 

Wade z Jamesem rozmawiałem tydzień przed “show”. – Usiedliśmy razem z Chrisem przed telewizorem. W dniach poprzedzających decyzję w ogóle się do mnie nie odzywał. Dlatego właśnie nie wiedziałem, co się wydarzy, więc tak jak wszyscy czekałem na jego deklarację. Chciałem tylko wiedzieć, że wszystko o czym rozmawialiśmy zostanie podtrzymane – mówi dalej Wade. Cisza LBJ-a mogła wyprowadzić zarówno Wade’a, jak i Bosha z równowagi. 

Dzień przed 8 lipca, czyli “Decyzją”, Bosh i Wade związali się z Heat kontraktami. Pozostało więc czekać na to, co powie James. Koniec końców wszystko potoczyło się tak, jak w Miami sobie tego życzyli, choć na samego Jamesa wylała się fala krytyki za to, że zrobił ze swojej decyzji niepotrzebne show. Koniec końców wielkie trio z Florydy rozegrało wspólnie cztery sezony i w latach 2012-2013 dwukrotnie sięgali po mistrzostwo NBA. 

W środę 17 listopada o godz. 21:00 zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET Live na YouTubeMichał Pacuda i Krzysztof Sendecki znów będą przez dwie godziny rozmawiać o NBA!


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj