Rozgrywający Phoenix Suns Brandon Knight nie zagra już w aktualnym sezonie. Zawodnik nabawił się przepukliny w okolicach pachwiny i prawdopodobnie będzie zmuszony poddać się operacji.


Knight i sztab szkoleniowy podjęli wspólną decyzję o opuszczeniu przez tego pierwszego reszty sezonu. Będzie on mógł przejść ewentualną operację przepukliny wcześniej – informuje Paul Cero z AZCentral.com

Przechodziłem tę kontuzję. Jest ona o tyle kłopotliwa, że nie za każdym razem odczuwasz ból. Jest ona dość ruchoma, niejasna.  – powiedział trener zespołu z Arizony, Earl Watson.

Nie jest to pierwsza kontuzja Knighta w tym sezonie. Rozgrywający zmagał się z problemami z pachwiną od stycznia do marca tego roku, opuścił przez to 21 spotkań. Brandon był jednym z nielicznych zawodników, którzy w ekipie Słońc zasługiwali na wyróżnienie. W bieżących rozgrywkach rzucał średnio 19.6 punktów w każdym meczu, pod tym względem był to dla niego jeden z lepszych sezonów w karierze.

Kontuzję nie omijały w tegorocznych rozgrywkach Suns. Wystarczy wspomnieć, że w pewnym momencie aż 7 zawodników było poza rotacją. Skład Słońc nie jest na tyle szeroki, aby zastąpić tak wyborowego strzelca. Na pewno więcej minut dostaną Ronnie Price i Archie Goodwin.

Jest to kolejny gwóźdź do trumny Phoenix Suns, którzy są na prostej drodze do najgorszego sezonu od roku 1969.

NBA: Ming, Iverson i O’Neal w Galerii Sław!

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here