Gwiazda Minnesoty Timberwolves i dwukrotny zwycięzca Konkursu Wsadów Zach LaVine z powodu kontuzji kolana opuści resztę sezonu.


Zarząd Minnesoty Timberwolves ogłosił wczoraj, że rezonans magnetyczny wykonany na lewym kolanie Lavina wykazał zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

Obrońca Leśnych Wilków w najbliższym czasie przejdzie operacje rekonstrukcji uszkodzonego kolana. Dokładna data powrotu nie jest znana, ale można z pewnością stwierdzić, że jest to koniec sezonu dla 21-latka. Do kontuzji doszło podczas ostatniego przegranego pojedynku z Detroit Pistons (108-116).

W dotychczas rozegranych 47 spotkaniach, LaVine osiągał średnio 19 punktów, 3.4 zbiórki oraz 3 asysty w każdym spotkaniu. Był to jego trzeci rok w NBA.

[ot-video][/ot-video]

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

NBA: Nate Robinson szykuje się na powrót
4 KOMENTARZE

  1. Czyżby koniec z fruwaniem z taką intensywnością nad obręczą? Wielki pech ale jest jeszcze bardzo młody więc może szybko się zregeneruje.

    • WESTBROOK miał 2 operacje kolan i gra jak MVP. Zach ma mocne mięśnie, szybko nie wróci, ale skakać będzie.

  2. Chlopak ma potencjał ale jeszcze naprawdę dużo pracy przed nim.Jest młody wiec organizm powinien w miarę szybko sie odbudować

  3. tu nie chodzi o samą kontuzję, bo wrócić wróci, ale straci potężne pieniądze.
    Co do samej kontuzji wszystko zalezy tez od uszkodzenia, po grymasie widzę, że mogło bardziej boleć mogłoby uszkodzenie być wieksze np bardziej uszkodzona łąkotka trudno teraz przewidywać cokolwiek bez dokładnych badań, ale uważam, że to jedno z najbardziej pechowych uszkodzeń ACL w kontakście kontraktu, ASG (w którym de facto miał nie brac udziało, ale przecież śmiało by mógł.) itd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here