Fani GSW już nie mogą się doczekać wielkiego powrotu do gry swojego gwiazdora, aby zobaczyć zespół z Oakland w pełnej sile rażenia. Wszystko na to wskazuje, że obrońcę Wojowników zobaczymy w akcji jeszcze w tym roku. Na ostatnim filmiku wrzuconym do sieci możemy zobaczyć niemal w pełni sprawnego gracza Warriors.


Filmik pojawił się w relacji na Instagramie u Klaya Thompsona na jego oficjalnym profilu. Kilkusekundowe wideo udostępnił również kanał na Twitterze o nazwie Warriors on NBCS. Na filmiku widzimy gwiazdę GSW biorącą udział w treningu rzutowym. Na dosłownie czterosekundowym nagraniu możemy zobaczyć swobodnie poruszającego się po parkiecie jednego z liderów klubu z Oakland.

Thompson nie jest jeszcze w pełni wyleczony z poważnej kontuzji, ale powyższy filmik na pewno napawa dużym optymizmem. Według Steve’a Kerra jego podopieczny miał już biegać po parkiecie przed miesiącem, jednak nie było to udokumentowane żadnym nagraniem wrzuconym do sieci. 5-krotnego All-Stara ostatni raz mogliśmy oglądać w czasie finałów NBA w 2019 roku.

Po zerwaniu więzadeł krzyżowych (ACL) 30-latek zmuszony był opuścić cały sezon 2019/20. Przed kolejnym rozgrywkami Thompsona z gry wykluczyło zerwanie ścięgna Achillesa. Zawodnik GSW musiał również opuścić cały sezon 2020/21.

Możliwym scenariuszem jest powrót trzykrotnego mistrza ligi do gry zgodnie z harmonogramem. Należy jednak przypuszczać, że sztab trenerski Warriors wprowadzi dla swojego zawodnika tzw. load management czyli „zarządzanie obciążeniami”. Długo wyczekiwany powrót Thompsona do gry będzie dla całego środowiska klubu z Oakland wielkim wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here