Klay Thompson po raz pierwszy od dłuższego czasu spotkał się z przedstawicielami mediów. Gwiazda Golden State Warriors kontynuuje rehabilitację kolana. Czy jest choć cień szansy na to, że Klay wróci w bieżących rozgrywkach?


Jeden z liderów Golden State Warriors rehabilituje lewe kolano, którego kontuzji doznał przy okazji finałów ostatnich play-offów. Nadal nie ma stuprocentowej pewności odnośnie tego, czy Klay Thompson zagra w bieżących rozgrywkach. Sztab medyczny ekipy z San Francisco nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Sam zawodnik pewnie bardzo, by chciał, ale czy opłaca się podejmować ryzyko?

– Wszystko zmierza w dobrym kierunku – przyznaje Klay. – Szkoda, że nie mogę dołączyć do moich kolegów. To bardzo długi proces, który trwa od pierwszego dnia po doznaniu kontuzji. Super byłoby wyjść na parkiet jeszcze w tym sezonie. Fani w Chase Center dają tej drużynie ogromne wsparcie. […] Dla mnie to bardzo dziwne, że na tym etapie sezonu nie walczę wspólnie z moimi kolegami. Staram się jednak robić, co w mojej mocy, by taka kontuzja więcej się nie przydarzyła. Będę cierpliwy, bo chcę grać na bardzo wysokim poziomie jeszcze bardzo długo – dodaje.

Plan Thompsona brzmi zatem bardzo rozsądnie. W lutym czeka go spotkanie z lekarzem, który oceni postęp rehabilitacji. Dopiero wtedy będziemy mieli jaśniejszy obraz tego, czy Thompson dostanie zielone światło do powrotu jeszcze w tym sezonie. W ostatnim czasie Klay bardzo często uczestniczył w rzutówkach wspólnie ze swoimi kolegami z zespołu. Czasami nawet ubiera pełen meczowy strój i opaskę na głowę.

– Cieszę się, gdy widzę go w pracy z kolegami. Jest już naprawdę blisko, choć nadal ma sporo pracy do wykonania – mówi trener Steve Kerr. – Zaczyna to czuć, zadanie powoli się dla niego zmieniają. […] Rozmawiałem już z Klayem i Stephem, coraz częściej się angażują. Nowi gracze muszą ich dobrze poznać i oni muszą poznać nowych. Dają naszej grupie większą pewność siebie samą obecnością – kończy Kerr. Więcej o losach Stepha również będziemy wiedzieć w lutym.


Czy wiesz, że na Facebooku mamy specjalną zamkniętą grupę dla Czytelników PROBASKET? Jest nas tam ponad 2000! Dołączysz?

Dodatkowe 20% zniżki na produkty z wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike!


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments