Młodzi zawodnicy Magic Jonathan Isaac i Markelle Fultz nie będą gotowi do gry na otwarcie sezonu regularnego – donosi Josh Robbins z The Athletic. Obaj gracze wracają do zdrowia po kontuzji wiązadeł krzyżowych.

Władze klubu z Florydy nie wskazują konkretnych terminów czy dat ewentualnego powrotu do gry zawodników. Robbins słyszał jednak, że zespół zachowa ostrożność zarówno w przypadku Isaaca, jak i Fultza. Priorytetem klubu jest ostrożne wprowadzenie zawodników do gry w trakcie trwania sezonu. Sztab Magic chce uniknąć nowych problemów zdrowotnych.

„Jak można było się spodziewać, w trakcie rehabilitacji obaj zawodnicy byli nieustępliwi w swoim podejściu” – powiedział o Isaacu i Fultzu Jeff Weltman – Dyrektor ds. Organizacyjnych. „Codziennie ciężko wykonywali swoją pracę. Obaj wyglądają naprawdę dobrze. Nie będę się rozwodził nad datą ich powrotu. Dla mnie, jako laika ważne jest tylko to, aby uniknąć komplikacji. Obaj kontynuują rehabilitację zgodnie z planem i robią postępy”.

Od czasu kontuzji Isaaca mija 14 miesięcy, natomiast Fultz swoją operację przeszedł zaledwie 9 miesięcy temu. Należy się zatem spodziewać, że skrzydłowy swoją gotowość do gry osiągnie wcześniej niż Fultz.

Pod nieobecność wybranego z numerem pierwszym w drafcie 2017 Fultza obowiązki rozgrywającego dzielić będą Jalen Suggs i Cole Anthony.

W kontekście Jonathana Isaaca głośny w ostatnich dniach jest również temat szczepień.

Isaac potwierdził w poniedziałek, że nie przyjął jeszcze szczepionki przeciwko COVID-19, ale zasugerował, że niedawny raport Rolling Stone błędnie przedstawił jego rzeczywiste poglądy. „Nie jestem antyvax” – powiedział reporterom. „Nie jestem przeciwny medycynie. Nie jestem przeciwny nauce. Moje poglądy na temat szczepień nie są wynikiem studiowania historii czarnoskórych lub oglądanie konferencji prasowych Donalda Trumpa. Uważam jednak, że szczepienie powinno być prywatnym wyborem, bez zastraszania, bez nacisków, bez zmuszania do tego. Nie wstydzę się powiedzieć, że nie czuję się komfortowo, przyjmując szczepionkę w tym momencie”.

Isaac, Irving, Wiggins i Beal to najgłośniejsze nazwiska, które w kwestii szczepień prezentują sceptyczne stanowisko. Temat niezaszczepionych zawodników jest mocno rozwojowy i w najbliższych dniach na pewno będzie powracał. Warto śledzić dalsze wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj