Skrzydłowy Brooklyn Nets – Kevin Durant – nie zagrał w tym sezonie ani minuty. Sytuacja ta, w tym sezonie, już nie ulegnie zmianie.


Mój sezon się skończył. Nie planuje wracać do gry pod żadnym warunkiem. Zdecydowaliśmy rok temu, że muszę odpuścić przez cały kolejny sezon i tego wciąż się trzymamy – powiedział Durant. 31-latek zerwał Ścięgno Achillesa podczas zeszłorocznych Finałów NBA.

Czekanie będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Nie czuję, abym był na 100% sprawny. Kalendarz będzie napięty, a ja nie jestem przygotowany na takie obciążenia. Poczekam, chce się lepiej przygotować na kolejne rozgrywki – dodał KD.

Nets nie będą mogli skorzystać z usług swojej drugiej gwiazdy. Kyrie Irving przeszedł początkiem marca operację ramienia i również nie powróci do gry w tym sezonie. Zespół z Nowego Jorku będzie jednym z 22 zespołów, które wznowią sezon 31 lipca w Orlando.

Durant był również jednym z czterech koszykarzy Nets, którzy zachorowali na COVID-19. – Byłem w szoku. Później byłem ciekaw, co to znaczy, co ten wirus właściwie robi? Dotarłem do większej ilości informacji. Nieco mnie to uspokoiło. Ciekawiło mnie, co to jest i jak z tym walczyć – wspominał KD. – Czuję się już dobrze, po chorobie nie ma śladu. Nie mogłem opuszczać domu, ale wiedziałem, że to się zmieni. Najgorsza była niepewność – dodał.

Nets mają aktualnie bilans 30-34, co daje im siódme miejsce w Konferencji Wschodniej. Są oni na dobrej drodze do zagrania w play-offach. Jedynym zespóemł, który może pozbawić ich awansu są Washington Wizards, którzy, z bilansem 24-40, musieliby liczyć na niespotykany zbieg okoliczności.


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzu
Jerzu
6 czerwca 2020 11:06

Nie wiem jak zamierzają motywować zdrową resztę składu. Oczywiście zawodnicy biorą swoją pensję za to, by grać. Mówię bardziej o chemii, jaka będzie panować u progu nowych rozgrywek, w których KD oraz KI pragną namieszać. W obecnej chwili, ten do niedawna interesująco rozwijający się zespół stracił swojego przywódcę i mentora na rzecz dwójki gwiazd, które nie postawią nogi na parkiecie po wznowieniu sezonu. Jak żyć?

Pato
Pato
8 czerwca 2020 21:35
Odpowiedz  Jerzu

Ten zespol jest spalony juz na starcie, powodem tego bylo podpisanie KI.
Półfinał, lub final konferencji to max co ugraja na slabym wschodzie.

Adam
Adam
6 czerwca 2020 11:39

Szkoda ale nie dziwie się jemu. Końcówka tego sezonu będzie ostra jazda na kółkach. Zdrowi mogą tego nie wytrzymać a co dopiero ktoś kto wraca po poważnej kontuzji. Kolejna kontuzja może oznaczać koniec kariery więc lepiej dmuchać na zimne.