Adam Silver ma prawo być zmęczony. Ostatnie tygodnie spędził na intensywnych rozmowach z różnymi środowiskami, które mają zostać włączone w projekt restartu sezonu 2019/2020. Po spotkaniu zarządu NBA zabrał głos w sprawie starszych trenerów na ławce w trakcie meczu. 


Otóż komisarz Adam Silver zasugerował, że starsi trenerzy mogą zostać odsunięci od prowadzenia meczów, by ograniczyć ryzyko ich zarażenia. Przyjęło się bowiem, że to starsze osoby są w grupie ryzyka w kontekście epidemii COVID 19. NBA chce w ten sposób trenerów jaki Gregg Popovich i Mike D’Antoni chronić, ale słowa Silvera nie zostały najlepiej odebrane.

Trener Dallas Mavericks – Rick Carlisle (szef związku trenerów NBA) postanowił dopytać komisarza, o co dokładnie w jego słowach chodziło. – Adam Silver przyznał, że nie wyraził się jasno w oświadczeniu dla TNT. Zdrowie naszych trenerów jest absolutnie najważniejsze – zaczyna Carlisle. – Prawdę mówiąc trener mający 60/70 lat, może być zdrowszy od trenera mającego 30/40 lat. Ta rozmowa nigdy nie powinna dotyczyć wyłącznie wieku. Adam zapewnił mnie, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by zapewnić nam maksymalnie możliwe bezpieczeństwo – dodał.

Pop ma 71 lat, D’Antoni 69 lat. Jednak NBA ma zostać zabezpieczona wieloma protokołami, czy okażą się one wystarczające? Niewykluczone, że nie, jednak nawet w sytuacji zakażenia liga będzie miała gotowe rozwiązanie, które nie wpłynie na ciągłość pracy. Jak widać jest wiele pułapek, na które komisarz zarówno w swoich działaniach, jak i swoich wypowiedziach musi uważać. Integralność jego koncepcji jeszcze wiele razy zostanie przetestowana.

Wielka wyprzedaż! Ubrania i buty Reebok za połowę ceny! Tylko przez 3 dni!

Wielka wyprzedaż! Tommy Hilfiger za połowę ceny! Tylko przez 3 dni!

NBA: Właściciel Suns podkreśla, że jeszcze wiele pracy przed powrotem do rozgrywek!Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments