San Antonio Spurs oficjalnie potwierdzili, w jakim składzie zagrają w tegorocznej lidze letniej w Las Vegas. W drużynie nie zabraknie oczywiście Jeremiego Sochana, dla którego będzie to pierwsza okazja do pokazania fanom Spurs, co podkoszowy może wnieść do teksańskiego zespołu. Pierwszy mecz ekipa z San Antonio zagra w piątek 8 lipca.

Już za moment Jeremy Sochan po raz pierwszy przywdzieje koszulkę San Antonio Spurs. Co prawda będzie to tylko w ramach ligi letniej NBA, ale to wciąż świetna okazja, aby 19-latek zaprezentował swoje umiejętności. Wybrany z dziewiątym numerem tegorocznego draftu skrzydłowy znalazł się oczywiście w składzie Spurs na zmagania w Las Vegas – podobnie jak m.in. dwóch jego kolegów wybranych w pierwszej rundzie niedawnego naboru, czyli Malaki Branham oraz Blake Wesley:

Oprócz tej trójki zagrają też m.in. Joshua Primo (będzie to dla niego niejako rozpoczęcie drugiego sezonu w NBA), Joe Wieskamp, Dominick Barlow czy Jordan Hall. Drużynę poprowadzi natomiast Mitch Johnson, czyli asystent Gregga Popovicha w sztabie szkoleniowym Spurs. Teksański zespół zmagania rozpocznie w piątek 8 lipca, a Sochan i spółka na pierwszy ogień zmierzą się z drużyną Cleveland Cavaliers. Łącznie każdy zespół rozegra w Las Vegas po pięć spotkań.

Liga letnia to co roku świetna okazja dla młodych zawodników na zdobycie pierwszych doświadczeń i zaprezentowanie swojego potencjału fanom swoich nowych zespołów. Dla części graczy to także walka o angaż w NBA, dlatego nawet jeśli poziom gry nie jest do końca zbyt wysoki, to na brak emocji na pewno nie można narzekać. Warto jeszcze przypomnieć, że Sochan przed draftem narzekał na lekki uraz ścięgna udowego, ale wszystko wskazuje na to, że w Las Vegas będzie gotowy do gry na pełnych obrotach.

Terminarz San Antonio Spurs w Lidze Letniej NBA:

8 lipca: Spurs – Cavs godz. 23:00 (czasu polskiego, bo 17:00 Eastern Time)

10 lipca: Spurs – Warriors godz. 1:30 w nocy z 10 na 11 lipca (czasu polskiego, bo 19:30 Eastern Time)

11 lipca: Spurs – Rockets godz. 1:00 w nocy z 11 na 12 lipca (czasu polskiego, bo 19:00 Eastern Time)

14 lipca: Spurs – Hawks godz. 21:00 (czasu polskiego, bo 15:00 Eastern Time)

W dniach 16-17 lipca rozegrane zostaną mecze o mistrzostwo Ligi Letniej.
6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj