Trójka weteranów kontynuuje przygodę z najlepszą ligą świata. 30-letni Szwed przeniesie się do Salt Lake City, gdzie pomoże drużynie Quina Snydera. Razem z nim do ekipy dołączy Thabo Sefolosha. Z kolei skrzydłowy z Turcji nadal będzie grał dla Atlanty Hawks.

Ersan Ilyasova podpisał z Atlantą Hawks roczny kontrakt za 6 milionów dolarów. Zespół ze stanu Georgia jest w trakcie przebudowy swojego składu. Ekipę opuścili już Paul Millsap, Tim Hardaway Jr i Dwight Howard. Najwyraźniej nowy generalny menadżer drużyny – Travis Schlenk, młodzież stara się przemieszać z doświadczeniem, dlatego przywrócił do składu Ilyasovę, a wcześniej podpisał Dewayne’a Dedmona. Dla Ersana to dobra szansa, by w kolejnym sezonie dostać minuty i za rok po raz kolejny przetestować rynek.

To dobry strzelec za trzy i całkiem niezły defensor. Poza tym jak przystało na gracza wychowanego w Europie – jego atut stanowi również inteligencja. Nie jest mimo wszystko wystarczająco dobry, by zapewnić drużynie walkę z najlepszymi. W poprzednich rozgrywkach Ersan rozegrał dla Hawks 26 meczów, w trakcie których notował na swoje konto średnio 10,4 punktu, 5,8 zbiórki, 1,6 asysty trafiając 41,2 FG% oraz 34,8 3PT%.

W międzyczasie Utah Jazz ogłosiła podpisanie umowy z Jonasem Jerebko. Skrzydłowy uzgodnił warunki 2-letniego porozumienia za 8,2 miliona dolarów. Zawodnik do Salt Lake City przeniesie się z Bostonu. Wcześniej Jazzmani potwierdzili umowę Thabo Sefoloshy, który zgodził się na dwa lata za 10,5 miliona. Obaj gracze zmieszczą się w salary-cap Jazz bez konieczności korzystania z wyjątku mid-level. Zespół nadal ma do wykorzystania 4,3 miliona dolarów.

Jerebko w 78 meczach poprzedniego sezonu notował na swoje konto średnio 3,8 punktu, 3,5 zbiórki w średnio 16 minut gry. Natomiast 33-letni Sefolosha W 62 starciach dla Hawks zdobywał 7,2 punktu, 4,4 zbiórki i 1,5 przechwytu trafiając 44,1 FG% oraz 34,2 3PT%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Liga wprowadza kluczowe zmiany