Generalny menadżer Philadelphii 76ers nie jest pewny, czy Markelle Fultz wróci do gry w bieżących rozgrywkach. Rozgrywający jest poza drużyną i aktualnie przechodzi rehabilitację barku. W międzyczasie coraz częściej słychać głosy na temat wytransferowanie wychowanka Washington State.

Philadelphia 76ers w oficjalnym oświadczeniu poinformowała, że Markelle Fultz cierpi na „zespół górnego otworu klatki piersiowej”. Obecnie zawodnik przechodzi rehabilitację w Los Angeles i trudno powiedzieć, kiedy będzie w stu procentach gotowy do gry. Zawodnik korzysta z pomocy byłej fizjoterapeutki Kobego Bryanta – Judy Seto. Co z przyszłością zawodnika w NBA? Niewykluczone, że przed 7 lutego Filadelfia nie będzie już dla niego kierunkiem.

76ers od jakiegoś czasu dostają sygnały wskazujące na to, że kilku generalnych menadżerów jest zainteresowanych przechwyceniem Fultza. Ale problem stanowi fakt, że w zasadzie niewiele wiadomo na temat daty jego powrotu. – W tym momencie nie jestem pewny, czy wróci do gry w tym sezonie – mówi Elton Brand pełniący funkcję GM-a Sixers. – Za kilka tygodni powinniśmy wiedzieć więcej – dodaje.

Cała sprawa – jak sami widzicie – jest bardzo tajemnicza. W poprzednim sezonie Fultz rozegrał 14 meczów, po czym Sixers odsunęli go od gry i zaczęli rozwiązywać problem z jego barkiem. W bieżących rozgrywkach Markelle zdążył wystąpić w 19 meczach, ale na prośbę swojego agenta został wysłany na badania do specjalisty, który zdiagnozował wspomniany wcześniej problem. Od tego momentu Fultz jest rehabilitowany.

W tych 19 meczach notował na swoje konto średnio 8,2 punktu, 3,7 zbiórki i 3,1 asysty trafiając 41,9 FG%. Jego forma rzutowa wyglądała lepiej, ale wiele do życzenia zostawiała zwłaszcza skuteczność z dystansu (28,6 3PT) oraz z linii rzutów wolnych (56,8 FT%).

NBA: Problem Warriors. Kerr i Durant mają inny pomysł na grę


Mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.