Najwyraźniej James Harden zdał sobie sprawę, że nie reprezentuje już takiej wartości, jak w swoich najlepszych latach, więc jest gotów zaakceptować mniejszą ofertę, by pomóc swojej drużynie zbudować ekipę na mistrzostwo. Zanim jednak podpisze nową umowę, musiał zrezygnować z opcji zawodnika. 

We wspomnianej opcji James Harden miał 47 milionów dolarów za sezon 2022/23. To duża kwota, lecz kontrakt nie zabezpieczał jego przyszłości. Według ostatnich informacji – Harden zrezygnował z tych pieniędzy i formalnie wkrótce zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem. Nic nie wskazuje na to, by miał szukać dla siebie nowego klubu. Wiele wskazuje bowiem na to, że zawodnik już porozumiał się z Philadelphią 76ers w sprawie przedłużenia swojego kontraktu. Nie będą to jednak maksymalne pieniądze. 

Dyskusja na ten temat toczyła się już w trakcie sezonu regularnego. Harden rozegrał dla Sixers 21 meczów notując średnio 21 punktów, 7,1 zbiórki i 10,5 asysty trafiając 40,2 FG% i 32,6 3PT%. Jego dyspozycja jest daleka od tego, co prezentował w Houston Rockets, dlatego też spadła jego wartość. Poza tym pojawiały się głosy m.in. Joela Embiida, który w rozmowach z prasą otwarcie krytykował Hardena za jego pasywne podejście. W ten sposób chciał zmotywować kolegę do większego ofensywnego zaangażowania. 

Pomimo turbulencji i zakończenia rozgrywek na drugiej rundzie play-offów, Harden chce kontynuować karierę w Philly, na co z pewnością duży wpływ ma obecność Daryla Moreya. Sternik ekipy nawiązał z Hardenem silną więź, która de facto przesądziła o sprowadzeniu Jamesa z Brooklynu w trakcie minionych rozgrywek. Teraz Harden chce się za zaufanie odwdzięczyć i rzekomo jest gotów na finansowe poświęcenie, by Morey miał większą elastyczność w kontekście zakontraktowania kolejnych kluczowych postaci. 

Sixers w następnym sezonie chcą pozostać w walce o mistrzostwo i można przypuszczać, że to się nie zmieni dopóki mają w składzie Joela Embiida. Wkrótce do drużyny dołączy P.J. Tucker, który porozumiał się z zespołem w sprawie 3-letniego kontraktu za 30 milionów dolarów. Nie wiemy jeszcze, jaka konkretnie umowa zostanie przedstawiona Hardenowi. Zawodnik i zespół znaleźli jednak nić porozumienia. Kluczem dla Sixers jest stworzenie kolektywu opartego na liderach i graczach uzupełniających. Harden rzekomo jest tego świadom i chce pomóc. 

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments