Los Angeles Lakers prowadzą 1-0 w serii z Denver Nuggets. Ekipa z LA zaprezentowała znakomitą formę w starciu z wymagającym rywalem i podkreśliła, że jest faworytem tej serii. Okazuje się, że ekipa LeBrona Jamesa może w tym sezonie pochwalić się naprawdę interesującym osiągnięciem.

Jeden z użytkowników Reddit znalazł ciekawą liczbę i postanowił się nią podzielić. Okazuje się, że w 50 meczach (sezonu regularnego i play-offów), w których Los Angeles Lakers prowadzili po trzeciej kwarcie spotkania, zespół ma bilans… 50-0. To wiele mówi o drużynie Franka Vogela. W momencie, w którym w drugiej połowie wychodzą na prowadzenie, są w stanie skutecznie rywala kontrolować, dzięki temu utrzymując przewagę.

W play-offach obserwowaliśmy wiele historii, gdy jedna z drużyn dysponowała w trzeciej kwarcie wysokim prowadzeniem i ostatecznie przegrywała. Za przykład mogą posłużyć mecze Los Angeles Clippers z Denver Nuggets oraz spotkania jeden i dwa w finałowej serii wschodu pomiędzy Boston Celtics i Miami Heat. To pokazuje wielką dojrzałość w grze LA Lakers, m.in. dlatego są postrzegani jako główny kandydat do mistrzostwa.

Wiele z tego wynika z bardzo dobrej kontroli piłki, m.in. przez LeBrona Jamesa, który nie lubi marnować posiadań na nieprzygotowane rzuty. Mało kto jest w stanie go powstrzymać, gdy wjeżdża pod kosz, ale dokładnie wybiera momenty, zawsze ucinając z zegara kolejne cenne sekundy. W podobny sposób funkcjonuje Rajon Rondo. Więcej interesujących liczb na temat Los Angeles Lakers znajdziecie TUTAJ