Zgodnie z doniesieniami z Chin Ty Lawson, były zawodnik między innymi Denver Nuggets czy Sacramento Kings, otrzymał dożywotni zakaz gry w Chinese Basketball Association. Kara nałożona na Lawsona to efekt niestosownych zdjęć i słów opublikowanych na Instagramie.


Lawson trafił do Chin w 2017 roku i przez dwa sezony reprezentował barwy Shandong Golden Stars. W międzyczasie załapał się również do składu Washington Wizards na serię play-offów przeciwko Toronto Raptors, w której notował średnio 5,8 punktu i 3 asysty w pięciu meczach.

Dwa lata później rozgrywający przeniósł się do Fujian Sturgeons i choć pod względem zdobyczy punktowych był to jego najlepszy sezon w Państwie Środka, to wiele wskazuje na to, że jednocześnie ostatni. Wedle informacji dziennikarza Emiliano Carchii Lawson otrzymał bowiem dożywotni zakaz gry pod patronatem Chinese Basketball Association za nieodpowiednie zdjęcia i słowa opublikowane na swoim koncie na Instagramie.

32-latek w niestosowny sposób podzielił się swoją opinią na temat chińskich kobiet, po czym opublikował jednoznaczne zdjęcie z jedną z nich. Fujian Sturgeons wydało już oświadczenie na temat zachowania Lawsona, którego kontrakt wygasł w sierpniu.

– Jego niestosowne słowa są niezgodne ze społecznymi obowiązkami i wartościami, którymi kieruje się nasz klub i spowodowały poważne, negatywne skutki społeczne zarówno klubowi, jak i lidze. Nie podpiszemy z nim kontraktu na nowy sezon – czytamy w oświadczeniu klubu.

Sports Illustrated donosi również, że banicja może dotyczyć problemów Lawsona z alkoholem. W przeszłości rozgrywający aż czterokrotnie był zatrzymywany przez policję za jazdę samochodem pod wpływem.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments