Zespół z Cleveland to jedna z ekip, która po sezonie pożegnała się z dotychczasowym trenerem. Właściciele klubu z Ohio mają świadomość potrzeby przebudowy i bardzo spokojnie podeszły do kwestii wyboru nowego szkoleniowca. Swoją uwagę skierowali w stronę Ime Udoki – obecnego asystenta Gregga Popovicha.

Amerykanin Nigeryjskiego pochodzenia ligi nie zawojował i dosyć szybko zdecydował się rozpocząć karierę trenerską. Od 2012 roku zasiada na ławce, będąc członkiem sztabu szkoleniowego San Antonio Spurs. Jak powszechnie wiadomo wielu byłych asystentów Gregga Popovicha z powodzeniem kontynuuje karierę w innych organizacjach i wygląda na to, że również Ime Udoka może pójść tą drogą. Przed poprzednim sezonem wiele wskazywało na to, że obejmie Detroit Pistons, jednak kiedy na rynku szkoleniowców bez pracy pojawił się Dwane Casey, to władze ekipy z Motown wybrały jego, jako coacha bardziej doświadczonego. W tegorocznych spekulacjach Udoka pojawiał się rzadko, natomiast w kontekście objęcia wymagających przebudowy Cleveland Cavaliers brzmi bardzo interesująco, a jego młody wiek i świeże spojrzenie wydają się być sporym plusem.

Kawalerzyści są po bardzo kiepskim sezonie, który zakończyli z bilansem 19-63. Były trener Larry Drew nie miał zbyt dużego pola manewru, gdyż w rotacji znajduje się sporo graczy z niewygodnymi kontraktami, które były praktycznie niemożliwe do przehandlowania – większość z nich kończy się po sezonie 2019/2020. Ponadto lider ekipy – Kevin Love przez niemal całe rozgrywki zmagał się z kontuzją. Jedynym pozytywem jest fakt, że organizacja ma duże szanse na wylosowanie topowego picku w Drafcie, który mógłby zostać poświęcony na młodego, perspektywicznego gracza. Może on z powodzeniem uzupełnić trio, na którym organizacja wydaje się opierać przyszłość: Kevin LoveCollin SextonLarry Nance Jr, wspierani przez Cediego Osmana.

Tym samym wybór młodego, ale inteligentnego szkoleniowca, który miał okazję pracować z legendarnym Greggiem Popovichem wydaje się racjonalnym kierunkiem. Kluczowa będzie jednak cierpliwość – należy się nastawić, że sezon 2019/2020 będzie pierwszym krokiem poważnych przemian, stąd nowy trener musi posiadać psychiczny komfort zachowania posady bez zbędnej presji. Być może uda się pozbyć w wymianach części niewygodnych kontraktów, jednak po zakończeniu rozgrywek należy się spodziewać czystki w składzie, który obecnie nie gwarantuje w lidze niczego szczególnego. Natomiast właściwie przeprowadzony proces i wybór gracza, który może dać wyraźne wsparcie może sprawić, że w perspektywie czasu Cavs powinni włączyć się do walki o udział w fazie Playoffs.

Nowa promocja w oficjalnym sklepie Nike – tylko do poniedziałku!

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.