Jae Crowder w dalszym ciągu nie może znaleźć nowego domu. Phoenix Suns aktywnie starają się handlować swoim zawodnikiem i pomimo zainteresowania żadnej wymiany jeszcze nie doszło. Co stoi na przeszkodzie, by 32-latek trafił do Miami Heat czy innych chętnych zespołów?

Przyszłość Jae Crowdera stoi pod znakiem zapytania. Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek zawodnik i jego świta doszli do porozumienia z przedstawicielami Phoenix Suns i zdecydowali się znaleźć mu nowego pracodawcę. Do tego czasu 32-latek miał pozostawać poza składem i tak też się stało.

Problem w tym, że do żadnego transferu z udziałem skrzydłowego jak dotąd nie doszło. Media mówiły o zainteresowaniu kilku zespołów, ale wszystko kończyło się na plotkach. Ostatnim chętnym mieli być Miami Heat, którzy potrzebują wzmocnień, jeżeli chcą rzucić wyzwanie najlepszym ekipom Konferencji Wschodniej.

Zgodnie z informacjami Anthony’ego Chianga i Barry’ego Jacksona z Miami Herald, inne zainteresowane usługami Crowdera zespoły mają łatwiejsze zadanie niż Heat. Włodarze Słońc nie są rzekomo zainteresowani pozyskiwaniem Duncana Robinsona, którego spory kontrakt (16,9 miliona w tym sezonie; 19,8 miliona w sezonie 2025/26 jako opcja zawodnika) obowiązywać będzie jeszcze przez trzy lata. Heat nie chcą mimo wszystko oferować Caleba Martina, co mogłoby pomóc w realizacji wymiany.

Z tego właśnie względu rozmowy na linii Suns – Heat stanęły w miejscu. Dziennikarze podkreślają, że jeżeli kontrakt Crowdera zostałby wykupiony, to zespół z Miami z pewnością starałby się wówczas o jego względy. Phoenix chcą jednak wymienić zawodnika jeszcze przed trade deadline.

Ciekawe są również doniesienia Adriana Wojnarowskiego. Jego zdaniem Suns chcą wymienić Crowdera do Milwaukee Bucks. – Jae Crowder, który nie jest w Phoenix szczęśliwy, nie grał od początku sezonu i nie podobała mu się rola, którą dla niego zaplanowali, może znaleźć wymianę [dzięki zmianie właściciela w Suns]. Milwaukee szuka trzeciego zespołu, który pomógłbym w wyciągnięciu Crowdera – mówi dziennikarz.

W poprzednim sezonie Crowder był jednym z fundamentalnych elementów Suns. W 67 rozegranych spotkaniach (wszystkie w wyjściowej piątce) notował on 9,4 punktu, 5,3 zbiórki, 1,9 asysty oraz 1,4 przechwytu na mecz, trafiając średnio 39,9% wszystkich rzutów z gry. Jego doświadczenie z pewnością przydałoby się młodszym zawodnikom, ale 32-latek wciąż ma sporo do zaoferowania drużynom z mistrzowskimi aspiracjami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments