Marcin Gortat powrócił do Washington Wizards, lecz tym razem w roli trenera. Polski podkoszowy wziął już udział w treningach pierwszej drużyny, a o jego wskazówkach bardzo pozytywnie wypowiedział się m.in. Daniel Gafford, czyli młody środkowy stołecznego zespołu.

Jakiś czas temu okazało się, że Marcin Gortat został ponownie zaproszony do współpracy przez Washington Wizards. Klub ze stolicy Stanów Zjednoczonych poprosił swojego byłego zawodnika (Gortat spędził tam pięć lat kariery), by wziął udział w treningach z podkoszowymi zespołu. Do pierwszych zajęć doszło w środę, o czym Wizards poinformowali za pośrednictwem twittera:

Na zdjęciach widać, jak wskazówki od Gortata przyjmuje m.in. 23-letni Daniel Gafford, który w poprzednim sezonie wystąpił w 72 spotkaniach w barwach Wizards, z czego 53 rozpoczął od pierwszej minuty. Środkowy był zresztą pytany po treningu o pomoc Polaka. – Biorę od niego, ile tylko się da. Zawsze dobrze jest być obok kogoś, po kim nazwano rodzaj stawianych zasłon. Nauczył mnie naprawdę dużo – stwierdził 23-latek.

Gafford odniósł się oczywiście do zasłon, z których Gortat był znany w trakcie swojej gry w NBA, a którymi zawsze świetnie pomagał graczowi z piłką przedostać się pod obręcz.

Na materiałach wideo widać również, że także Kristaps Porzingis bierze udział w zajęciach. Współpraca byłego polskiego zawodnika z Wizards potrwa kilka tygodni. Na razie nie wiadomo, czy strony przewidują, aby w przyszłości tego typu pomoc Gortata miała stały charakter.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments