Choć przerwa w NBA trwa już od ponad trzech miesięcy to kibice nie zapomnieli o fantastycznym debiucie Ziona Williamsona. Gracz wybrany z jedynką draftu w 2019 roku znakomicie rozpoczął swoją przygodę z ligą, a fani widzą w nim także świetny pomysł na inwestycję. W niedzielę karta z autografem skrzydłowego Pelicans została sprzedana za prawie…. 100 tys. dolarów!


Nie ma żadnych wątpliwości, że Zion Williamson to jeden z najbardziej ekscytujących graczy młodego pokolenia. Wciąż jeszcze 19-latek w fantastyczny sposób rozpoczął nieco opóźnioną przygodę z NBA, już w debiucie zaskakując fanów serią rzutów za trzy punkty. Potem wszedł na bardzo stabilny poziom i zaliczył m.in. 13 kolejnych meczów z dorobkiem 20 lub więcej punktów. Nic więc dziwnego, że skrzydłowy New Orleans Pelicans stał się bardzo gorącym towarem, także w świecie kart kolekcjonerskich.

Jak się okazuje, jedna z ostatnich aukcji zakończyła się sprzedażą karty za sumę prawie 100 tys. dolarów:

Karta jest wyjątkowa, bo prócz autografu znajduje się w niej także tzw. patch, czyli kawałek meczowej koszulki Williamsona z widocznym szwem. Na dodatek, tego typu kart jest na świecie tylko 99. Stworzenie tego typu pamiątek to efekt współpracy 19-latka z firmą Panini, która od lat jako jedyna posiada licencję na produkcję kart NBA. Już niedługo 100 tys. dolarów za kartę Ziona może zostać jednak przebite: jeden z kolekcjonerów proponuje ponad pół miliona za limitowaną 1/1 kartę z autografem Williamsona i logotypem NBA!

Williamson jak do tej pory ma na koncie 19 rozegranych meczów w NBA, a jego średnie wynoszą 23.6 punktów oraz 6.8 zbiórek w każdym spotkaniu. 19-latek będzie miał jeszcze szansę poprawić swoje osiągi, gdyż Pelicans są wśród 22 drużyn, które dokończą sezon w Orlando. Ekipa z Luizjany powalczy tam o awans do fazy play-off – w tej chwili Pelikany z bilansem 28-36 tracą 3.5 spotkania do ósmego miejsca w konferencji zachodniej, które to z bilansem 32-33 okupują Memphis Grizzlies.

Follow @PROBASKET


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fan NBA lat 90
Fan NBA lat 90
16 czerwca 2020 06:31

Nie ma pewności czy to autentyk.Przez ponad 15 lat zbierałem karty Upper deck ,fleer czy panini ,hoops i inne.Zloty zbieraczy kart itp.Więc siedziałem w tym na poważnie.Ale jest tyle podróbek,i nie pewnych źródeł zdobywanych jersey przez firmy produkujące karty,że postanowiłem skończyć z tym hobby.