Gwiazda Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo po raz pierwszy od czasu zwolnienia Jasona Kidda wypowiedział się do szerszej grupy odbiorców. Skrzydłowy życzy sobie, aby jego rozmowa z byłym szkoleniowcem pozostała ich tajemnicą. Grek potwierdził, że rozmawiał z Kiddem na 15 minut przed podaniem oficjalnej informacji o roszadzie na ławce trenerskiej.


Czuję się z tym niekomfortowo, tym bardziej, że jestem osobą, która szybko przywiązuje się do innych ludzi. To jedna z moich cech – opisywał swoje uczucia Giannis. W rozmowie z ESPN, Kidd przyznał, że Antetokounmpo oferował mu wstawienie się za nim przed zarządem w celu ratowania jego posady.

Jest dużą częścią mojego sukcesu. Zaufał mi, kazał brać na siebie ciężar odpowiedzialności, codziennie mnie motywował. Chciał ze mnie wyciągnąć jak najwięcej – kontynuował Giannis. – Nakładał na mnie presję już kiedy miałem 19 lat, wtedy nie byłem na to gotowy. Rok później już okrzepłem i nasza gra wyglądała coraz lepiej – dodał.

Pod wodzą Kidda, Bucks mieli ujemny bilans spotkań sezonu regularnego (139-152). Zespół z Wisconsin to jednak w dalszym ciągu drużyna, która jest młoda i jeszcze kilka sezonów na rozwój ma. Zapytany o słuszność zwolnienia, odpowiedział: – To tylko i wyłącznie decyzja zarządu. Tak długo, jak uważają, że mogą coś usprawnić i zrobić z naszego składu pretendentów do tytułu, to mają prawo o takich rzeczy. Nieważne, czy będzie to podziękowanie trenerowi za współpracę, czy wymienienie mnie na innego zawodnika – muszą kierować sie dobrem zespołu – zakończył.

W niedzielę koniec dużej wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike! Mamy specjalny kod, który daje DODATKOWE 25% ZNIŻKI w oficjalnym sklepie Nike na produkty z wyprzedaży!

Mecz Gwiazd NBA: USA znów zmierzą się z Resztą Świata

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo podoba mi się dojrzały ton wypowiedzi Giannisa. Większość starszych ZAWODOWCÓW (podkreślam) mogłaby się czegoś od niego nauczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here